Beskidy poster Wiesław Łysakowski – BESKIDY POSTER Na zdjęciu baner wystawy
Galerie

Wiesław Łysakowski – BESKIDY POSTER

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Wystawa plakatów Wiesława Łysakowskiego, artysty grafika, ilustratora, plakacisty

Zbiór prac promujących wydarzenia kulturalne odbywające się w regionie beskidzkim oraz na terenie samego miasta Bielsko-Biała. Wykorzystanie charakterystycznych elementów graficznych w projektowaniu plakatów, typowe dla twórczości artysty, to nie tylko technika, lecz również sposób wyrażenia artystycznego, który nadaje projektom autentyczność i osobisty wyraz.

Wiesław Łysakowski – artysta grafik, ilustrator, plakacista. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem z Kształtowania Otoczenia w Zakresie Komunikacji Wizualnej uzyskał w pracowni prof. Michała Klisia. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Autor layoutów wydawnictw książkowych, katalogów, logotypów, materiałów prasowych, projektów opakowań, ilustracji i opracowań kompleksowych wizualizacji firm, współpracuje z drukarniami, wydawnictwami i instytucjami kulturalnymi. Od kilku lat autor wizualizacji oprawy graficznej Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
Nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury Ikar 2020. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis w 2023 roku.
Laureat nagród i wyróżnień w konkursach z zakresu projektowania graficznego, w szczególności plakatu. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach i przeglądach w kraju i za granicą. Stale uczestniczy w kolejnych edycjach Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych.

Wiesław Łysakowski: Plakat jest dla mnie najważniejszą formą wypowiedzi artystycznej. Poszukując sedna wydarzeń ze świata kultury, polityki i religii, wykorzystuję w moich grafikach metafory, formy i syntezy. Zawieram w nich środki graficzne, dzięki którym oddaję złożoność nurtujących nas problemów i wydarzeń. Często w moich kompozycjach są ukryte symboliczne elementy, które zaskakują i inspirują, prowokując odbiorców do osobistej interpretacji. Operuję prostymi środkami wyrazu. Wielką wagę przykładam do czytelności przekazu. Fascynuje mnie skrótowa wypowiedź – unikalny, graficzny kod.

 

Koncert zespołu KSW
Autorskie teksty chwytające za głowę, ilustrowane chwytającą za nogi muzyką, wyrastającą z tradycji country, bluesa oraz folku, przefiltrowaną przez osobiste fascynacje członków zespołu, który tworzą Chiro Chirowski i Krzysztof Wydro – Wir2Oz.
piątek, 24 maja, godz. 19.00
wstęp wolny

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

w maju 2024 wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00 (z wyjątkiem Nocy Muzeów 18 maja: 15.00–23.00). Bilety 2–9 zł, w środy wstęp wolny, w soboty w maju wstęp wolny

Uwaga! Wystawy nieczynne 1, 3 i 30 maja

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała