SZCZEGÓŁY I EPIZODY – SZYMBORSKA TYPOGRAFICZNIE, fragment ekspozycji, fot. Krzysztof Morcinek Na zdjęciu dwie prace typograficzne na murze
Galerie

Szczegóły i Epizody – Szymborska typograficznie

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ulica Adama Mickiewicza 24
  • Wstęp wolny

W cyklu wystaw w Willi Sixta prezentujących projektowanie graficzne i typografię kolejna wystawa złożona z prac, w których litery są podstawową formą graficzną.

Na ekspozycji zobaczymy efekty typograficznych interpretacji wierszy Wisławy Szymborskiej, zrealizowane przez 29 artystów typografów, zecerów i projektantów graficznych z całej Polski. Artyści mieli nieograniczoną swobodę kreacji, a jedyną wytyczną było użycie techniki druku wypukłego przy użyciu czcionek drewnianych i ołowianych. Prace te zostały opublikowane w wydanej pod koniec 2023 roku typograficznej antologii wierszy Wisławy Szymborskiej.

Kuratorzy: Alicja Magiera, Tomek Ratajczak

wernisaż: 11 kwietnia o godz. 14.00

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
Czytanie poezji Wisławy Szymborskiej w języku ukraińskim - 24 maja, godz. 16.00

Spotkanie na wystawie i wspólne czytanie wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej. Prowadzenie: Julia Ogińska, Paulina Darłak.
wstęp wolny

 

Finisaż wystawy i otwarcie czytelni - niedziela, 2 czerwca, godz. 16.00
Ostatnie spotkanie z wystawą, połączone z otwarciem nowej czytelni. Udostępniony zostanie szeroki wybór książek o sztuce, które będzie można czytać w ogrodzie Willi Sixta.
wstęp wolny

organizator
Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
ulica Adama Mickiewicza 24, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.galeriabielska.pl

w maju 2024 wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00 (z wyjątkiem Nocy Muzeów 18 maja: 15.00–23.00). Od maja do października ogród dostępny od 10.00 do 21.00. Wstęp wolny

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała