Ørganek, fot. Karol Kacperski Na zdjęciu Ørganek
Muzyka

SIS, Ørganek z gościnnym udziałem Iwony Loranc

  •  plac Ratuszowy
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej: koncert otwarcia

SIS
Kim jesteśmy? Paczką przyjaciół z Bielska-Białej i okolic. Mieszanka wybuchowa – od jazzmanów po miłośników metalu. Co gramy? Gramy muzykę, która podoba się przede wszystkim nam. Będziemy szczęśliwi jeśli spodoba się także Tobie. Nie zamykamy się w jednym gatunku muzycznym, ponieważ nie chcemy odbierać sobie przyjemności kreatywnego grania i eksperymentowania. Kochamy stare analogowe graty, stąpający mocno po ziemi bas i gitarowe riffy oplecione zmysłową elektroniką.(/www.facebook.com/SiSMusicOfficial)

Ørganek 
Urodziłem się w końcu. Od urodzenia brakowało mi powietrza, więc jestem jak chybiony prezent na gwiazdkę. Nie mam wszystkiego czego chcę, a chcę wszystkiego, więc wszystko mi jedno. Być nie muszę chcieć, bo jestem i tak, więc pozornie nie mam wyjścia. Ważne, żeby chciał ktoś inny. Zawsze uczyłem się dobrze i dużo, tak dużo, że więcej nie pamiętam. Najlepiej umiem robić to, co niepotrzebne. Tego, co potrzebne lepiej, żebym nie robił. Myślę, że mówię za mało i nie wtedy, kiedy trzeba. Wtedy kiedy trzeba, nie mówię nic. Lepiej nie mówić nic, gdy brakuje słów, bo można powiedzieć za dużo. Z domu jestem dobrze wychowany. Uśmiecham się, szczerzę. Potrafię też obejść się widelcem. Nóż mam w kieszeni. Jestem zdrowy, papierosów nie palę ale i tak jestem bierny. Od północy do południa bywam zajęty. Od wschodu do zachodu mniej. Wolny nie bywam nigdzie. (/www.facebook.com/tomorganek)

Iwona Loranc
Iwona Loranc – pieśniarka, interpretatorka piosenki artystycznej, poetyckiej. Od prawie 25 lat w podróży muzycznej. Również jako aktorka stworzyła wiele pięknych kreacji wokalno-aktorskich w Teatrze Polskim w Bielsku Białej, Teatrze Korez w Katowicach, Teatrze Buffo w Warszawie. Aktualnie współpracuje z Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Małym w Tychach, współtworzy zespół Tricolor.
Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród za interpretacje Piosenki w tym również nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki Ikar za wybitne osiągnięcia artystyczne.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała