Mistrz i Małgorzata, fot. Paweł Sowa Na zdjęciu spektakl Mistrz i Małgorzata
Teatr

Mistrz i Małgorzata - spektakl nagrodzony na festiwalu Interpretacje

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  •  Wstęp: on-line

Spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Mistrz i Małgorzata w reżyserii Małgorzaty Warsickiej i aktorka TP Marta Gzowska-Sawicka z nagrodami 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje!

28 listopada zakończył się 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje, tym razem odbywający się on-line. Spektakle walczące o nagrodę główną, czyli Laur Konrada, oceniało jury w składzie: Grzegorz Jarzyna (przewodniczący), Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński, Stanisław Rosiek i Jacek Poniedziałek. Pięć konkursowych przedstawień - były to Gracjan Pan Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu,  Jutro przypłynie królowa Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Jezus Nowego Teatru w Warszawie, Lwów nie oddamy Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie i bielski Mistrz i Małgorzata - można było oglądać w internecie; w tym celu przedstawienia zostały wcześniej zarejestrowane. Dzięki temu na swojego kandydata mogła głosować także publiczność. Również za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych odbywała się większość festiwalowych wydarzeń.

Laur Konrada decyzją jury otrzymała Katarzyna Szyngiera - reżyserka spektaklu Lwów nie oddamy z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nagroda Publiczności w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez marszałka województwa śląskiego przypadła spektaklowi Mistrz i Małgorzata w reż. Małgorzaty Warsickiej, który miał premierę w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej nieco ponad rok temu - i zrobił wielkie wrażenie. Za muzykę do przedstawienia – nawiązującą do Pasji wg św. Jana i wg św. Mateusza i wykonywaną na żywo przez kwartet smyczkowy i chór - Karol Nepelski otrzymał tegoroczną Złotą Maskę.

Rolą Wolanda zabłysła w przedstawieniu aktorka TP Marta Gzowska-Sawicka - w gronie zwycięzców 28. edycji swojego Subiektywnego spisu aktorów teatralnych umieścił ją (oraz Adama Myrczka, także aktora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej) wybitny krytyk Jacek Sieradzki. Podczas Festiwalu Interpretacje aktorka bielskiego teatru została wyróżniona Nagrodą Dziennika Teatralnego.

Wyróżnienie jurora Stanisława Rośka otrzymała reżyserka Mistrza i Małgorzaty Małgorzata Warsicka. Rozmowy z reżyserką można posłuchać pod adresem: www.youtube.com/watch

Publiczność jest zachwycona!

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała