Międzynarodowy Festiwal Gospel w Bielsku-Białej
Muzyka

Międzynarodowy Festiwal Gospel w Bielsku-Białej

  •  Dom Kultury w Olszówce
    ul. Olszówka 20
  •  Wstęp: zapisy, akredytacje

Po raz kolejny Bielsko-Biała stanie się sercem wielkiego muzycznego wydarzenia - Międzynarodowego Festiwalu Gospel, zaplanowanego w dniach od 13 do 19 maja. W programie koncerty i warsztaty muzyczne. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest cytat z Psalmu 76 – Jesteś pełen światła – potężniejszy niż góry odwieczne.

Koncert inauguracyjny - 13 maja o godz. 19.30 w katedrze św. Mikołaja wystąpią Kraków Gospel Choir oraz Bielski Chór Gospel, wstęp wolny.

Warsztaty dla solistów - 14-15 maja w godz. 16.00-20.00, prowadzący: Mateusz Krautwurst, obowiązują zapisy, akredytacja: 150 zł.

Warsztaty Gospel Kids - 16 maja w godz. 16.00-20.00, prowadząca: Anna Madej, obowiązują zapisy, akredytacja w kwocie 50 zł.

11. Wiosenne Warsztaty Gospel w Bielsku-Białej - 17-19 maja, prowadzący The Cokers Orlick i Siobhan Coker oraz Grzegorz Głuch; obowiązują zapisy, akredytacja w kwocie 110 zł.

Koncert finałowy - koncert pod honorowym patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego 19 maja o godz. 19.00 w kościele ewangelickim w Białej, wstęp wolny.

W koncercie inauguracyjnym 13 maja o godz. 19.15 w katedrze św. Mikołaja wystąpią Kraków Gospel Choir i Bielski Chór Gospel, towarzyszyć im będzie zespół muzyczny z Domu Kultury w Olszówce pod kierownictwem Jacka Obstarczyka.
Wstęp na koncert bezpłatny.

14 i 15 maja w programie są warsztaty dla solistów prowadzone przez Mateusza Krautwursta w Domu Kultury w Olszówce.
Mateusz Krautwurst to producent muzyczny i wokalista o jazzowym wykształceniu; założyciel Voice Office; finalista pierwszej edycji The Voice of Poland. Wystąpił w Męskim Graniu z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze Zaklinam los, a za duet w utworze Lepiej jak jest lepiej na płycie Sokoła został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. W 2021 roku otrzymał nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst koncertu Premiery 58. KFPP w Opolu (piosenka Dobre moce Kasi Moś i Jareckiego). 

Warsztaty Gospel Kids zaplanowano 16 maja, również w Domu Kultury w Olszówce. Poprowadzi je Anna Madej, charyzmatyczna wokalistka i dyrygentka, autorka piosenek i trenerka wokalna. Na co dzień właścicielka studia muzycznego KokoSound, instruktorka krakowskiej Szkółki TGD i dyrygentka chóru Grodzka Gospel. Jej warsztaty dla dzieci będą nie tylko edukacyjne, ale także pełne pasji i inspiracji.

Koncert Mateusza Krautwursta pt. Solo ACT odbędzie się 18 maja o godzinie 20.00 w sali sesyjnej Ratusza. W pierwszej części spotkanie z polską piosenką - autorską, lecz również z repertuaru Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Perfectu - z własnym akompaniamentem. W drugim akcie na scenie pojawią się wokaliści projektu Voice Office.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

XI Wiosenne Warsztaty Gospel w dniach 17-19 maja w auli Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego poprowadzą The Cookers (duet Olrick i Siobhan) z Wielkiej Brytanii oraz Grzegorz Głuch, doświadczony kompozytor i dyrygent z Polski. Te niezwykłe warsztaty to okazja do nauki, inspiracji i twórczej ekspresji. 
The Cokers - Olrick i Siobhan - to śpiewający małżeństwo pochodzące z Essex w Wielkiej Brytanii. Łączy ich pasja, powołanie oraz przemierzanie życia w duchu chrześcijańskich wartości. Oboje są pastorami His Kingdom Church.
Grzegorz Głuch jest jednym z najbardziej doświadczonych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich 30 lat, inicjatorem wielu przedsięwzięć muzycznych, realizowanych zarówno z największymi postaciami polskiej sceny, jak i amatorami, ludźmi szczerze szukającymi muzycznej pasji. Związany z Lublinem i Lubelszczyzną. Założyciel i lider Gospel Rain, który jest jednym z najstarszych zespołów gospel w Polsce. 

Finałem festiwalu będzie uroczysty koncert gospel, który odbędzie się 19 maja w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej o godzinie 19.00. Uczestnicy warsztatów, instruktorzy oraz Zespół Muzyczny z Domu Kultury w Olszówce stworzą niezapomniany spektakl muzyczny. Wstęp bezpłatny, patronem koncertu jest Prezydent Miasta Bielska-Białej.

Organizatorem festiwalu jest Dom Kultury w Olszówce - Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, a współorganizatorem - Parafia Ewangelicko-Augusburska w Białej. Patronem Partnerzy to Miasto Bielsko-Biała, Alior Bank, Hotel Klimczok Resort & SPA, Piekarnia Cukiernia Bronowscy oraz Spółdzielnia Brenna - Sklep Delikatesy Centrum.

Zapisy na warsztaty i więcej informacji na www.gospelbb.pl

 

organizator
Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338292584
mail: olszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała