Międzynarodowy Dzień Tańca Na zdjęciu tańczące osoby
Rozmaitości

Międzynarodowy Dzień Tańca

  •  plac Wojska Polskiego
  • Wstęp wolny

27 kwietnia Bielsko-Biała zamieni się w taneczną stolicę Polski. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Tańca, który w tym roku będzie świętowany na pl. Wojska Polskiego. Bielszczanie mogą spodziewać się aż 40 prezentacji w różnych stylach tanecznych – od tańca ludowego, przez hip-hop, aż po breakdance. Wydarzenie organizuje Fundacja Promocji i Rozwoju Tańca Świat Tańca we współpracy z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz miastem Bielsko-Biała.

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca na scenie o powierzchni 64 m kw. zaprezentują się soliści i zespoły z Buczkowic, Szczyrku, Ustronia, Kóz i Bielska-Białej. Na widzów będą czekać pokazy w różnorodnych stylach tanecznych. Wśród nich m.in. taniec ludowy, jazz, breakdance, dancehall, hip-hop, twerk, a nawet high heels, czyli wyjątkowa technika tańca na szpilkach. Wydarzenie poprowadzą Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki oraz Dawid Falędysz, znany również jako Alien BSC.

– Przygotowując program wydarzenia, zadbaliśmy o wyjątkową różnorodność stylów tanecznych. Dlatego jestem pewien, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Bielska-Białej nie tylko do obejrzenia sumiennie przygotowanych pokazów tanecznych, lecz także wspólnej zabawy z naszymi artystami. Mam nadzieję, że w sobotnie popołudnie całe miasto wypełni się radością, pozytywnymi emocjami i niczym nieskrępowaną wolnością – bo właśnie o to chodzi w tańcu – mówi Radosław Michalak ze Szkoły Tańca Cubana w Bielsku-Białej.

Międzynarodowy Dzień Tańca rozpocznie się 27 kwietnia o godz. 16.00 na pl. Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Po zakończeniu pokazów tanecznych odbędzie się after party – jam session w wykonaniu DJ-a Michosa.

Partnerem wydarzenia jest Galeria Sfera.

źródło: galeria Sfera

organizator
Szkoła Tańca Cubana
ul. Oświęcimska 22 (os. Beskidzkie), ul. Mostowa 5 (Galeria Sfera, Galeria I), ul. Stawowa 29 (os. Wojska Polskiego), 43-300 Bielsko-Biała
tel. 500228006
mail: biuro@cubana.bielsko.pl   strona internetowa: www.cubana.bielsko.pl


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała