Międzynarodowy Dzień Tańca Na zdjęciu tańczące osoby
Rozmaitości

Międzynarodowy Dzień Tańca

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5
  • Wstęp wolny

Balet, hip-hop, dancehall, a może taniec ludowy? Już 29 kwietnia na parkingu zewnętrznym przy Galerii Sfera przy ul. Grażyńskiego, będzie można podziwiać tancerzy lub spróbować swoich sił z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Początek imprezy o 16.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenia przygotowywane przez Sferę jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, przypadającego corocznie 29 kwietnia i obchodzonego z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Tańca (CID) – organizacji pozarządowej działającej przy UNESCO. Święto to ma na celu promowanie sztuki tańca na całym świecie. Jego obchody w Bielsku-Białej zostały zapoczątkowane przez Aleksandrę Farynę i po raz ostatni zostały przygotowane w 2016 r. W tym roku z inicjatywy Szkoły Tańca Cubana impreza po raz pierwszy odbędzie się przed Galerią Sfera, która została partnerem strategicznym wydarzenia. Organizacją zajmuje się Fundacja Rozwoju i Promocji Tańca Świat Tańca we współpracy z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Uroczystość poprowadzą Michał J. Sandecki i Dawid Falędysz – Alien BSC. 

Podczas imprezy na plenerowej scenie o wymiarach 8 × 8 m, zlokalizowanej na parkingu zewnętrznym przy Galerii Sfera, 500 uczestników, 50 zespołów, zaprezentuje swoje umiejętności taneczne w występach przez maksymalnie 3 minuty. To pierwszy raz, kiedy Dzień Tańca organizowany jest na taką skalę w Bielsku-Białej. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie lub po prostu podziwiać i dopingować uczestników. Zgłosić się można przez formularz dostępny na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: https://bit.ly/DzieńTańcaBielsko.

– Nie ma znaczenia, jaki styl tańca preferujemy: czy jest to klasyka baletu, hip-hop, taniec ludowy czy dancehall. Najważniejsza jest miłość do tańca. Wspólne świętowanie pozwoli na integrację różnych formacji tańczących, a także na pokazanie, że taniec łączy ludzi, niezależnie od pochodzenia, kultury czy wieku. Wydarzeniu będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: DJ oraz strefa food truck – mówi Radosław Michalak ze Szkoły Tańca Cubana w Bielsku-Białej.

– Trudno o lepsze rozpoczęcie długiego majowego weekendu niż popołudnie z muzyką i tańcem. Cieszymy się, że możemy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia i przyczynić się do jego promocji. Zawsze staramy się, aby nasza oferta była atrakcyjna dla różnych grup wiekowych i osób o rozmaitych zainteresowaniach, dlatego ta inicjatywa doskonale wpisuje się w naszą strategię działań. Już dziś zapraszamy wszystkich, do wspólnego świętowania – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Wydarzenie jest częścią akcji tańczMY, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, która zrzesza środowisko taneczne wokół ważnej idei obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

organizator
Galeria Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334987035 strona internetowa: www.sfera.com.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała