Granie bez granic Na zdjęciu plakat festiwalu
Rozmaitości

Granie bez granic

  •  redakcjaBB
    ul. Krasińskiego 5a
  • Wstęp wolny

Bielsko-Bialski Festiwal Gier Inkluzywnych. Impreza odbywać się będzie 1 i 2 marca w siedzibie redakcjiBB i ośrodka My BB przy ul. Zygmunta Karsińskiego 11. Granie bez granic 1 marca od godz. 15.00 i 2 marca od godz. 10.00.

To festiwal gier inkluzywnych skierowany przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku.
Chociaż stopniowo dostosowujemy przestrzeń publiczną do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, to wciąż pozostaje wiele do zrobienia w kwestii tworzenia spektakli, map i przede wszystkim gier, które byłyby dostępne dla wszystkich.

Dlaczego? To pytanie, które zadaje sobie wielu, nawet najbardziej doświadczonych graczy. Ale wystarczy rzut oka na listę gier wymienionych przez Polski Związek Niewidomych, by zrozumieć, że istniejące dostępne opcje stanowią jedynie niewielką część rynku.
Podczas Grania bez Granic będziecie mieli okazję nie tylko spróbować swoich sił w zaadaptowanych grach planszowych, ale także poznać inspirujące historie i doświadczenia osób z dysfunkcjami wzroku oraz tych, którzy pracują nad tworzeniem gier inkluzywnych.

1 marca | piątek
15:00 - Wstęp i powitanie,
15:30 - Niewidzialni Bielsko-Biała – football bez granic,
16:30 - Jakub Wabiński – mapy bez granic,
17:30 - Joanna Fejkisz– teatr bez granic,
18:30 - Panel dyskusyjny – tworzyć czy adaptować?

2 marca | sobota
10:00 - Wstęp i powitanie,
10:15 - Artur Gawor – gry bez granic,
11:00 - Poznanie gier inkluzywnych i rozpoczęcie turnieju gry w Babel,
16:00 - Rozdanie nagród,
17:00 - Zakończenie.

Artur Gawor opowie o swojej działalności i grach, które stworzył, w szczególności o grze "BaBel", która skradła serca już niejednemu graczowi nie tylko dzięki swojej prostocie i łatwym do zapamiętania zasadom, ale także dzięki inkluzywności i więzi, jaką tworzą ze sobą gracze. To gra wspierająca komunikację i budująca wrażliwość na utrudnienia, z jakimi zmagają się osoby z naszego otoczenia na co dzień.

To wydarzenie dla wszystkich miłośników gier oraz osób zainteresowanych tematyką inkluzywności.
Szczegółowy program na stronie: https://prostytyp.pl/dzialamy/granie-bez-granic-czyli-bielsko-bialski-festiwal-gier-inkluzywnych

organizator
redakcjaBB
ul. Krasińskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 698900450


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała