DKF Kogucik w październiku Logo DKF
Film

DKF Kogucik w październiku

  •  Aula Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja
    Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12,
  •  Wstęp: pojedynczy seans 15 zł, ulgowy 10 zł, karnet 40 zł

Projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kogucik odbywają się w środy o godz. 19.00 w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja przy ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12.

Limbo – 4 października

Australia, 2023 r.

Detektyw Travis Hurley zjawia się w odludnym, położonym na obrzeżach mieście Limbo, aby zająć się sprawą morderstwa dokonanego z zimną krwią na miejscowej Aborygence Charlotte Hayes, do którego doszło 20 lat temu. Wraz z ujawnianiem kolejnych kawałków prawdy dotyczącej okoliczności tego mordu - m.in. dzięki rozmowom z rodziną ofiary i świadkami - detektyw zaczyna zyskiwać nową wiedzę na temat tej nierozwiązanej sprawy.

scen. i reż. Ivan Sen

wyk. Simon Baker, Rob Collins

 

Prześwietlenie – 11 października

Rumunia/Francja/Belgia, 2023 r.

Akcja filmu rozgrywa się w transylwańskiej miejscowości pełnej cichych uprzedzeń i zadawnionych urazów, które eksplodują wraz z pojawieniem się w tutejszej piekarni nowych pracowników - emigrantów ze Sri Lanki. Ksenofobia to chleb powszedni w regionie zamieszkanym przez kilka narodowości, więc wspólny wróg może okazać się użyteczny. Ten motyw to tylko jeden z wielu wątków, które się tutaj splatają.

scen. i reż. Cristian Mangiu

wyk. Marin Grigore, Judith State

 

Turkusowa suknia – 18 października

Francja/Maroko/Belgia/Dania, 2022 r.

Halim jest krawcem zajmującym się szyciem tradycyjnych marokańskich kaftanów, których stworzenie wymaga niezwykłej pieczołowitości, wyczucia piękna, umiejętności i czasu. Wraz z żoną Miną prowadzą swój zakład i wiodą spokojne, pozornie szczęśliwe życie.       

reż. Maryam Touzani

wyk. Saleh Bakri, Lubna Azabal, Ayoub Messioui

 

Pięć diabłów – 25 października

Francja, 2022 r.

Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie. Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne. Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne

scen. i reż. Léi Mysius

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik, www.facebook.com/dobrekino.poprostu

organizator
Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik
, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://www.facebook.com/Dyskusyjny-Klub-Filmowy-Kogucik-321867917853353


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała