Bielska Orkiestra Cavatina, fot Lucjusz Cykarski Na zdjęciu Bielska Orkiestra Cavatina
Muzyka

Bielska Orkiestra Cavatina

  •  Cavatina Hall Bielsko-Biała
    ul. Dworkowa 2,
  •  Wstęp: 80 zł

Bielska Orkiestra Cavatina to całkiem nowy projekt Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej realizowany w porozumieniu z Fundacją Fiducia. Orkiestra koncertuje w sali koncertowej Cavatina Hall. Umowa dotyczy wspólnego prowadzenia orkiestry i udostępnienia zespołowi sali Cavatina Hall na koncerty. Wszystko w duchu upowszechnienia muzyki klasycznej w naszym mieście i oferty możliwości szybkiego rozwoju artystycznego muzyków.

7 grudnia o godz. 19.00 w Cavatina Hall odbędzie się trzeci koncert Bielskiej Orkiesty Cavatina. Młodzi muzycy, w większości absolwenci bielskiej szkoły muzycznej, ale także renomowanych akademii muzycznych w kraju i za granicą tworzą niepowtarzalną mieszankę dojrzałości artystycznej, którą zademonstrowali nam w dwu poprzednich koncertach, ale także kontrolowanych emocji, zaangażowania i znajomości stylu utworu, który wykonują. To doskonały melanż elementów muzycznych, które dopiero razem tworzą dzieło muzyczne. W trzecim koncerciezespół zademonstruje swe możliwości w składzie powiększonym o instrumenty dęte, a więc usłyszymy klasyczną mozartowską orkiestrę symfoniczną, a w ostatnim utworze Bielska Orkiestra Cavatina przeniesie nas w muzyczny świat francuskiego impresjonizmu.

wykonawcy:
Agata Piątek - klarnet
Bielska Orkiestra Cavatina
dyrygent - Radosław Droń

w programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia g-moll nr 40 KV 550
Aaron Copland - Koncert klarnetowy
Maurice Ravel – Nagrobek Couperina

 

Bielska Orkiestra Cavatina i The Threex zapraszają 28 grudnia o godz. 17.00 na koncert familijny. 

Trio The ThreeX w programie familijnym zabierze słuchaczy do świata muzyki klasycznej w niespotykanej i fascynującej formie. To Sonata Księżycowa Beethovena połączona z muzyka zespołu Metallicą i kompozycjami Ennio Morricone, Lot Trzmiela w fuzji z Tangiem Piazzolli, a w końcu żonglerka smyczkami i muzyka Smetany. Trio nie boi się bawić muzyką poważną – i z łatwością przekonuje do niej słuchaczy na całym świecie.

W skład zespołu The ThreeX wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, którzy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition&Festa w Japonii oraz występy na całym świecie.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl

Wydarzenia    

czwartek

28

grudnia

17:00


koncert w Cavatina Hall

Kup bilet online!

czwartek

7

grudnia

19:00


koncert w Cavatina Hall

Kup bilet online!

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała