Willa Sixta Na zdjęciu Willa Sixta
Galerie

Spotkania przy Kolekcji – Iwa Kruczkowska-Król

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ul. Adama Mickiewicza 24,
  • Wstęp wolny

Kolejna rozmowa z cyklu Spotkania przy Kolekcji. Uczestnicy spotkań to autorki i autorzy prac prezentowanych na wystawie Dla Johanne i Anny. Tym razem będzie to Iwa Kruczkowska-Król, autorka pracy Ukata i Koi z cyklu Opowieści o herbacie.

Zabytkowa zrewitalizowana willa jest perłą XIX-wiecznej architektury. W jej wnętrzach prezentowane są wystawy dzieł sztuki. Dodatkową atrakcją Willi Sixta jest okalający ją niewielki ogród z ponadstuletnim miłorzębem japońskim oraz założonym przed rokiem ogrodem różanym.

Willa Teodora Sixta – bielskiego przedsiębiorcy, społecznika i filantropa, zaprojektowana w stylu neorenesansowym przez Karola Korna – jednego z najznakomitszych architektów ówczesnych czasów, powstała w 1883 roku. Zgodnie z wolą właściciela, budynek przekazany został po jego śmierci w 1897 roku miastu. Obecnie gospodarzem willi jest Galeria Bielska BWA.
W sali rautowej i w innych stylowych wnętrzach willi prezentowane są obrazy wybrane z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA – bogatego zbioru ponad 1000 dzieł sztuki współczesnej: obrazów, grafiki, fotografii i rzeźb, których gromadzenie trwa od lat 60. XX wieku. To pierwsza w zrewitalizowanej w 2020 roku willi wystawa sztuki. Jej pomysłodawczynią i kuratorką jest Agata Smalcerz, dyrektorka galerii. 

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilety: 2-9 zł, w środy wstęp wolny
na wystawy Foto Art Festivalu w dniach 13-29 października ceny ustala organizator
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała