Zofia Maj: Ptaki dziwaki  Na zdjęciu szklana papuga
Galerie

Zofia Maj: Ptaki dziwaki

  •  Ars Nova
    ul. Kościelna 3
  • Wstęp wolny

Od 1 do 30 czerwca w Bielskiej Witrynie Prezentacji Twórczości Artystycznej prezentacja małych form witrażowych w technice Tiffany'ego.

Absolwentka wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP). Dyplom z zakresu projektowania szkła obroniła w roku 1977 pod kierunkiem profesorów: Zbigniewa Horbowego i Ludwika Kiczury i pod nazwiskiem Zofia Szmyd-Ścisłowicz. Pierwszą pracę na stanowisku projektanta podjęła w Hucie Szkła Kryształowego w Zawierciu (1979-1984), ale większość zawodowego życia przepracowała z młodzieżą. Przez ponad 20 lat prowadziła pracownię szkła artystycznego i witraży w P L S P w Dąbrowie Górniczej.

W 2002 roku otrzymała Nagrodę Indywidualną I stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej przyznawaną przez Centrum Edukacji Artystycznej, a w roku 2004 odznakę honorowy działacz kultury z rąk Ministra Kultury, W. Dąbrowskiego.

W pracach, która sama tworzy, inspiruje się głównie naturą, bo, jak twierdzi, jest to artysta doskonały. Prace ze szkła znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych.

Ars Nova – galeria rzeźby, ceramiki, malarstwa oraz art recyklingu szkła. Zaprasza na naukę technik ceramiki artystycznej - warsztaty, kurs ceramiki i organizacji pracowni, kurs zawodowy fusingu oraz szkolenia on-line.

organizator
Ars Nova
ul. Kościelna 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33812218
mail: pracownia@arsnova.art.pl   strona internetowa: www.arsnova.art.pl

czynna: pn.-pt. w godz. 13.00-17.00, so. nieczynna
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała