Wojtek Mazolewski Na zdjęciu artysta na koncercie
Muzyka

Wojtek Mazolewski

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 100 zł

Kontynuacja projektu YUGEN Wojtka Mazolewskiego. To będzie premierowy koncert nowej płyty Wojtka, która ukaże się 22 kwietnia. Muzyk zapowiada, że będzie bardzo eklektyczna, łącząca rocka, bluesa country i...oczywiście jazz. Wśród muzyków - bielski perkusista Jan Pieniążek.

Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. To był mój pierwszy instrument w życiu, na którym zacząłem grać, mając kilka lat. Teraz nieoczekiwanie pojawiła się przestrzeń, w której naturalnie powróciłem do tego instrumentu. Jakiś czas temu podczas podróży do Kalifornii znalazłem stara gitarę z roku 1969 należącą do jazzowego gitarzysty, która chciała zemną wrócić do domu, wiec przywiozłem ja ze sobą. Okazało się, że gitara nadal jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. Gra na gitarze oraz użycie głosu to powrót do korzeni. To sięgnięcie po narzędzia, jakie pomagały mi wyrażać siebie, kiedy dopiero zaczynałem poznawać świat i muzykę.

Granie muzyki jest jak medytacja. Wynosi mnie na ponadosobisty poziom, dając poszerzoną perspektywę naszych możliwości i mocy. Dźwięki przenoszą nas w przestrzenie i wymiary wykraczające daleko poza zwyczajne, codzienne myśli i koncepcje.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała