Joanna Janowska, 24.02.2022 Na zdjęciu plakat Joanna Janowska, 24.02.2022
Galerie

Wojna w Ukrainie

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ul. Adama Mickiewicza 24,
  • Wstęp wolny

Wystawa plakatów studentów z Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, tworzących pod kierunkiem prof. Michała Klisia. Prezentowane prace skupiają się na dramatach wojny i potrzebie pokoju.

Wystawa pod hasłem Wojna w Ukrainie po raz pierwszy została zaprezentowana 3 czerwca 2022 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej. Przedstawia prace studentów powstałe w pracowni komunikacji wizualnej pod kierunkiem prof. Michała Klisia, znakomitego artysty, grafika, twórcy plakatów. Autorzy prac byli wówczas studentami drugiego roku studiów na kierunku Architektura Wnętrz w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej.

Nelia Dudek, studentka, autorka plakatu, Ukrainka mieszkająca w Bielsku-Białej, pisze w katalogu wystawy Wojna w Ukrainie o plakatach i ich twórcach: Każda praca pokazuje, na ile intensywnie i w jaki sposób autor przeżywa tę sytuację. Każda praca warta jest wielkiej uwagi i osobnej refleksji. Moi koledzy ze studiów nie zostali obojętni. Chcę Wam, wszystkim Polakom, podziękować za wsparcie dla mojej Ojczyzny, za każde otwarte drzwi i serce, za każdą spakowaną paczkę na rzecz Ukrainy, za każdy gest!!! Jesteście wielkim narodem o dobrym i przyjaznym sercu!

Autorami prac na wystawie Wojna w Ukrainie są: Joanna Janowska, Nelia Dudek, Małgorzata Kulka, Alicja Sumper, Weronika Slek, Marek Ferfecki, Kinga Witoszek, Weronika Tora, Paulina Białek, Patrycja Błachut, Aleksandra Janik, Patrycja Borkowska, Kinga Łyczko, Kinga Witoszek, Justyna Kine, Kinga Gibas.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilety: 2-9 zł, w środy wstęp wolny
na wystawy Foto Art Festivalu w dniach 13-29 października ceny ustala organizator
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała