Uwijanki
Rozmaitości

Uwijanki

  •  Dom Kultury Włókniarzy
    ul. 1 Maja 12,
  •  Wstęp: wstęp wolny, na warsztaty obowiązuje wpisowe

To i owo na ludowo. Między tradycją a współczesnością.

Kilkudniowa impreza składająca się z zajęć warsztatowych i prezentacji artystycznych.

Miejsce wydarzenia:  Zielony, odgrodzony zabytkowym płotem od ulicy 1 Maja pod numerem 12 teren przed Domem Kultury Włókniarzy (w którym mieści się główna siedziba Miejskiego Domu Kultury). W przypadku niepogody – pomieszczenia wewnątrz budynku.   

Idea: Uwijać można będzie się m.in. wokół warsztatów tworzenia kwiatów i wianków z bibuły, warsztatów tworzenia wianków z trawy i ziół, prezentacji uczestników warsztatów śpiewu głosem białym, wystawy wieńczącej unikatową sesje fotograficzną, występów tanecznych i muzycznych oraz zgrabnie splatającego wszystko w dniu finałowym wręczenia nagród w konkursie na maskotki dla Bielska-Białej Splotek i Splotka.

DZIEŃ 1 

Piątek 14 czerwca od godz. 9.00.

Dzień wewnętrzny: dla instruktorek pracujących w Domu Kultury Włókniarzy i ich uczniów (w tym dniu odbędzie się specjalna sesja fotograficzna, która zostanie zaprezentowana w formie ogólnodostępnej wystawy podczas finałowego dnia – 23 czerwca)     

DZIEŃ 2

Sobota 15 czerwcaw godz. do 10.00 do 12.30

Warsztaty kwiatowe: Maki i chabry z krepiny (organizatorzy zapewniają materiały).

Prowadzenie: Beata Bojda.

Liczba uczestników ograniczona: dla 10-15 osób w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej (mogą być z rodzicem). Obowiązują wcześniejsze zapisy w pok. 16 w DK Włókniarzy. Wpisowe: 20 zł.

DZIEŃ 3

Sobota 22 czerwcaw godz. od 11.30 do 13.00

Warsztaty dobrej daty: Wianki z trawy i ziół (należy przynieść ze sobą zioła do wianków).

Prowadzenie: Beata Bojda.

Liczba uczestników ograniczona: dla 10-15 osób w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej (mogą być z rodzicem). Obowiązują wcześniejsze zapisy w pok. 16 w DK Włókniarzy. Wpisowe: 20 zł.

Ważne: Dodatkowym warunkiem uczestniczenia w tych warsztatach jest obligatoryjne ubranie się przez uczestnika/uczestniczkę na biało (można założyć białą bluz(k)ę, sweter(ek), spodnie, sukienkę, kapelusz itp.). Podczas warsztatów zostanie wykonana sesja zdjęciowa, dokumentująca to wydarzenie.

DZIEŃ 4

Niedziela 23 czerwcao godz. 14.00.

Występy artystyczne przedstawicieli ZPiT Beskid w tańcach słowiańskich z towarzyszeniem Kapeli Beskidek z Domu Kultury Włókniarzy oraz koncert zespołu folkowego CudaWianki z Domu Kultury w Wapienicy i prezentacja możliwości wokalnych uczestników warsztatów śpiewu głosem białym.

Rozdanie nagród w konkursie na maskotki dla Bielska-Białej Splotek i Splotka.

Wystawa fotograficzna Anny Góry Mistrz i uczeń, będąca pokłosiem sesji zdjęciowej zrealizowanej podczas pierwszego (wewnętrznego) dnia imprezy.  

organizator
Miejski Dom Kultury
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125692 strona internetowa: http://mdk.bielsko.pl/

https://www.facebook.com/mdkbielsko/

Wydarzenia    

sobota

22

czerwca

11:30


Warsztaty dobrej daty: Wianki z trawy i ziół

Skontaktuj się

niedziela

23

czerwca

14:00


Występy artystyczne, wystawa

Skontaktuj się

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała