u sąsiadów - Izabella Pacek: Beskidy – w detalu i przestrzeni Na zdjęciu jedna z prac artystki
Galerie

u sąsiadów - Izabella Pacek: Beskidy – w detalu i przestrzeni

  •  Pałac Czeczów
    ul. Krakowska 5, Kozy
  • Wstęp wolny

Wystawa fotograficzna Izabelli Pacek w Pałacu Czeczów w Kozach. Beskidy oczami katowiczanki.

Jestem zdania, że każdemu z miejsc, które nas ukształtowały, powinniśmy dać od siebie coś w zamian. W moim przypadku formą odwdzięczenia są fotografie – mówi Izabella Pacek, której wystawę zatytułowaną Beskidy – w detalu i przestrzeni będzie można obejrzeć od 26 września w Pałacu Czechów w Kozach.

To pierwsza wystawa artystki w okolicach Bielska-Białej. Choć z pochodzenia jest katowiczanką, równie mocno jak z Górnym Śląskiem czuje się związana z Beskidami, u których stóp się wychowywała. Jak twierdzi, to mocno wpłynęło na jej sposób myślenia i postrzegania świata.

– Moi rodzice pochodzą z okolic Wadowic, więc już od najmłodszych lat dzieliłam życie między Katowicami a Beskidem Małym. To właśnie tam rozpoczęła się moja przygoda z górami i tam też najczęściej odpoczywam jako dorosła osoba, podziwiając z okien domu taflę Jeziora Mucharskiego. Czuję się silnie związana emocjonalnie z tymi okolicami, podobnie zresztą jak z Bielskiem-Białą, które w moim osobistym rankingu jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Wiążę z tym miejscem wiele ciepłych wspomnień i chętnie uczestniczę w tamtejszym życiu artystyczno-kulturalnym – opowiada.

Na wystawie, piątej indywidualnej w dorobku artystki,  będzie można zobaczyć łącznie blisko 30 prac z różnych okresów jej twórczości. Znajdą się wśród nich zarówno zdjęcia krajobrazowe, jak i fotografie makro utrzymane w konwencji realizmu magicznego. Prace powstały nie tylko w Beskidzie Małym, ale i w innych pasmach Beskidów.

– Zdjęcia, które zaprezentuję, stanowią reminiscencje moich wędrówek po różnych częściach polskich Beskidów. To próba oddania nie tylko tego, jak widzę te góry, ale i – co równie ważne – tego, jak je czuję – tłumaczy.

Otwarcie wystawy Beskidy – w detalu i przestrzeni" nastąpi 26 września o godz. 17.00. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 17 października.

–  Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wierzę, że przypadnie Państwu do gustu mój sposób patrzenia na rzeczywistość – zachęca Izabella Pacek.                                                                                                                                           

O autorce: Izabella Pacek – uczestniczka wystaw indywidualnych i grupowych rangi wojewódzkiej, laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Przyroda w obiektywie. Członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tworzy głównie fotografie przyrodnicze odznaczające się dużą malarskością i poetyckością. Jak mówi: Wyłuskiwanie niezwykłości z tego, co wokół – taki jest nadrzędny cel, jaki stawiam sobie, odkąd zaczęłam się zajmować fotografią. Zależy mi na tym, aby dzięki moim fotografiom ludzie zaczęli dostrzegać w otaczającej rzeczywistości przejawy magii".

Miłość do fotografii łączy z zamiłowaniem do kultury czeskiej i content marketingu. W wolnych chwilach chętnie wędruje z plecakiem i odwiedza miejsca nieoczywiste, draśnięte zębem czasu.

organizator
Pałac Czeczów
ul. Krakowska 5, 43-340 Kozy


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała