Tadeusz Król, Styczeń w lesie, 2020, akryl, 180 x 140 Na zdjęciu obraz Tadeusza Króla Styczeń w lesie
Galerie

Tadeusz Król: Krajobraz / Elementy i struktury

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Tadeusz Król - artysta związany z bielskim środowiskiem artystycznym i ceniony pedagog zaprasza widzów do obcowania ze swoimi malarskimi wizjami natury - na pograniczu realizmu i abstrakcji. 20 najnowszych obrazów to malarstwo pełne koloru, światła, półcieni, rozedrganych powierzchni, po mistrzowsku ukazujących ulotne odbicie porządku świata. Wystawa Krajobraz / Elementy i struktury została przygotowana w związku z obchodami 70. rocznicy połączenia Bielska i Białej.

Wystawie towarzyszy katalog.

Stanisław Baj o wystawie Tadeusza Króla Krajobraz / Elementy i struktury:

(...) Struktury pejzażu są dla artysty znakomitym pretekstem do malarskich interpretacji, w których ujawniają się jego duże możliwości warsztatowe, głównie sensualne. Treść obrazów jest tu frapującym dywanem przyrody, który jedynie naprowadza widza, zwabia, sygnalizując swoje bogactwo, ale głównie odkrywa niepowtarzalny język plastyczny artysty, jego różnorodne możliwości, specyfikę, wirtuozerię. Dominuje w owych strukturach gra światła, jednocześnie nierozerwalnie zespolony z nią jest kolor, tak jakby owe wartości bez siebie nie mogły istnieć (...) 

W 2021 roku mija 70. rocznica połączenia Bielska i Białej. W Galerii Bielskiej BWA z tej okazji w pierwszej połowie roku zaplanowano trzy wystawy artystów reprezentujących bielskie środowisko plastyczne:Tadeusza Króla (19 marca –18 kwietnia) orazTeresy Sztwiertni i Michała Klisia (23 kwietnia –30 maja). Dominować będzie malarstwo, ale pojawi się też grafika, fotografia i plakat.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała