Święto sztuki współczesnej Na zdjęciu plakat Święta sztuki współczesnej
Galerie

Święto sztuki współczesnej

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  •  Wstęp: on-line

15 maja Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na wernisaż on-line wystawy sztuki współczesnej kolekcji Fundacji Śląskie Obrazy. Kilkadziesiąt prac najwybitniejszych artystów żyjących i tworzących na Śląsku! Prawdziwa uczta dla miłośników sztuki.

Wśród znakomitych artystów, których obrazy posiada w swej kolekcji fundacja, są - Zbigniew Blukacz, Antoni Cygan, Michał Cygan, Bartek Frączek, Joanna Furgalińska, Edward Inglot, Aleksander Kozera, Dominika Kowynia, Elżbieta Kozera, Janusz Karbowniczek, Jarosław Kweclich, Piotr Kossakowski, Maciej Linttner, Władysław Luciński, Michał Minor, Stanisław Mazuś, Michalina Trefon, Maciej Nawrot, Roman Nowotarski, Jacek Rykała, Andrzej Tobis, Ireneusz Walczak, Sylwia Woźniczka. 

Fundacja Śląskie Obrazy powstała i działa na Śląsku, gdzie sukcesywnie swoją misję zamienia w istniejące wystawy sztuki współczesnej. Gromadzona przez kilkanaście lat kolekcja, skupia dzieła wybitnych współczesnych malarzy z  regionu. Celem fundacji jest dzielić się tym, co posiada, bo dzieła sztuki żyją, kiedy są podziwiane i oglądane. 

Dzisiejszy świat opiera się na technologiach cyfrowych, co fundacja postanowiła wykorzystać i dzięki temu może rozpowszechnić swoją misję na terenie całego Śląska i nie tylko. Tworzy wysokiej jakości, prestiżowe, zachowujące walory oryginału, bo reprodukowane 1:1, reprodukcje swoich dzieł. Nasza wystawa miała pokazać, że sztuka na wysokim poziomie, nie tracąca na jakości, może być dostępna dla każdego i każdy może ją podziwiać! 

W Galerii Na Piętrze i na sali widowiskowej Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz będzie można porównać reprodukcję do oryginału, podyskutować o tym, czym jest obecnie sztuka współczesna i pozachwycać się jej przekazem i pięknem. 

Już niedługo podamy nowy termin wernisażu i koncertu. Będzie to wielkie Święto Sztuki Współczesnej – wieczór ze sztuką, muzyką i samymi twórcami – koncert kameralny w wykonaniu artystów Filharmonii Śląskiej oraz studentów Akademii Muzycznej w Katowicach oraz spotkania z autorami obrazów, które zawisną we wnętrzach Kubiszówki. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwoli nam na jak najszybsze ustalenie daty tego wydarzenia i wspólnego cieszenia się pięknem sztuki - zapowiada Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała