Krzysztof Maniak, Pień, stan na 18.11.2018, 2018–2019, fotografia z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA Na zdjęciu Krzysztof Maniak, Pień, stan na 18.11.2018
Galerie

Stany przejściowej – wystawa z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Stan przejściowy to moment pośredni między dwoma etapami, doświadczenie objęte warunkiem tymczasowości. Sama czynność przechodzenia odsyła nas z kolei do tradycji obrzędów przejścia – a więc punktów zwrotnych, stanów transgresji i sytuacji granicznych. Ten etap to także krok w nieznane, któremu towarzyszą zarówno strach, jak i fascynacja. Opisane sytuacje często przyjmują formę skodyfikowanych zachowań i rytuałów, które możemy odczytywać nie tylko w kategoriach metafizycznych, ale także politycznych.

Wystawa Stany przejściowe jest okazją do przyjrzenia się wybranym momentom granicznym, praktykom rytualnym, chwilom przekroczeń. Ekspozycja zachęci również do dyskusji na temat możliwych utopii tymczasowości , a nawet transcendentalnych fantazji zwolenników technooptymizmu.

Na wystawie pojawią się zarówno kanoniczne dzieła twórczyń i twórców debiutujących w ubiegłym wieku, jak i nowe, premierowo prezentowane prace, które trafiły do Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA w ostatnich latach.

W wystawie udział biorą m.in. Krzysztof Maniak, Natalia LL, Veronika Hapchenko, Jerzy Bereś, Wilhelm Sasnal, Teresa Murak, Michał Gątarek, Nikita Krzyżanowska, Kijewski/Kocur, Jerzy Truszkowski, Mikołaj Sobczak.

kuratorka: Ada Piekarska

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 2 zł (min. 10 osób), w niedziele i święta wstęp za złotówkę, w środy wstęp bezpłatny

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała