2. Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jacka Lecha Moje serce należy do gór Na zdjęciu plakat konkursu
Muzyka

2. Ogólnopolski Konkurs Piosenek Jacka Lecha Moje serce należy do gór

  •  Dom Kultury im. Jacka Lecha
    ul. Żywiecka 302
  •  Wstęp: zgłoszenia

Wokaliści z całej Polski mogą zgłaszać się już teraz do Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jacka Lecha Moje serce należy do gór. Jego organizatorem jest Dom Kultury im. Jacka Lecha. Wokalne zmagania zaplanowano na 16 marca w sali widowiskowej placówki przy ulicy Żywieckiej 302.

Młodzi wokaliści z całej Polski mile widziani w drugiej edycji Konkursu Piosenek Jacka Lecha pt. Moje serce należy do gór. Do udziału w konkursie zaprasza Dom Kultury im. Jacka Lecha w Mikuszowicach. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 4 marca br.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety i zespoły (maksymalnie czteroosobowe) od 16. roku życia. Każdy uczestnik, duet i zespół zaprezentuje jeden utwór z repertuaru Jacka Lecha, ponieważ głównym celem konkursu jest popularyzacja piosenek tego artysty. Prócz tego chodzi o propagowanie kultury muzycznej, wspieranie i promowanie talentów oraz umożliwienie utalentowanym młodym ludziom prezentacji umiejętności muzycznych i wokalnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca br. 
Przesłuchania konkursowe – otwarte dla publiczności - odbędą się 16 marca (od godz. 11.00) w sali widowiskowej Domu Kultury im. Jacka Lecha przy ul. Żywieckiej 302. Śpiewać będzie można z akompaniamentem żywym (własnym, osobą akompaniującą, zespołem) albo też z podkładem muzycznym/półplaybackiem lub a capella. 

W przypadku podkładu muzycznego/półplaybacku nie dopuszcza się nagranych partii wokalnych, chórków itp. Podkład muzyczny/półplayback należy przesłać drogą mailową na adres mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl do 4 marca 2024 r. 
Organizator zapewnia nagłośnienie, mikrofony, pianino. Szczegółowe zapotrzebowanie techniczne uczestnik powinien zgłosić wypełniając kartę zgłoszenia. Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do Domu Kultury im. Jacka Lecha osobiście, wysłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną (mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl) w terminie do 4 marca 2024 r. włącznie. Organizator potwierdzi otrzymanie zgłoszenia. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o zakwalifikowaniu się do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć pod linkiem: https://www.mdk.bielsko.pl/dkmikuszowicekrak/wydarzenie/ii-ogolnopolski-konkurs-piosenek-jacka-lecha-moje-serce-nalezy-do-gor?fbclid=IwAR3tRXfZR0NuA6adDtVoHfvWtBVGVHbkr7-gpSBpBidTj6_bMxI3CPVurHI
Jury oceni dobór repertuaru, umiejętności muzyczne i wokalne, intonację, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny poszczególnych uczestników i wyłoni laureatów konkursu. O zakwalifikowaniu do grona laureatów uczestniczy zostaną powiadomieni do 22 marca. 
Laureatów konkursu poznamy 19 kwietnia w Domu Kultury im. Jacka Lecha podczas wydarzenia pn. Biesiada z Jackiem Lechem.

 

 

 

 

organizator
Dom Kultury im. Jacka Lecha
ul. Żywiecka 302, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338163457, 509850057
mail: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: https://www.facebook.com/domkulturymikuszowice/

dawniej Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich - Mikra

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała