Spitsbergen – moja miłość Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

Spitsbergen – moja miłość

Spotkanie z polarniczką Wiesławą Krawczyk i pokaz filmu.

24 maja o godz. 18.00 w Pauzie w Bielsku Białej przy ul. Piastowska 52 odbędzie się spotkanie z polską polarniczką – bielszczanką – Wiesławą Krawczyk,
 i ekskluzywny pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Kuby Witka Polarniczki, którego jest jedną z bohaterek.

Film Polarniczki został zainspirowany książką Dagmary Bożek Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata, której kontynuacją jest strona polarniczki.pl z wywiadami z uczestniczkami wypraw do Arktyki i Antarktyki.

Dokument przybliża nieopowiedziane historie polskich pionierek badań polarnych, liderek wypraw i naukowczyń. Jest także opowieścią o spełnianiu marzeń, ambicjach i uporze w dążeniu do celu.

Dagmara Bożek mówiła o filmie: Chcieliśmy zawrzeć w nim takie uniwersalne przesłanie, że zawsze warto się rozwijać, warto swoje życie przeżywać po swojemu, nawet jeśli spełnianie swoich marzeń wiąże się z burzeniem szklanych sufitów.

Wiesława Krawczyk jest geochemikiem. W 1979 roku organizowała laboratorium chemiczne w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. W 1986 roku była pierwszą kobietą na stanowisku kierownika grupy naukowej podczas VIII wyprawy glacjologicznej Uniwersytetu Śląskiego na Spitsbergen. Brała udział w 10 wyprawach letnich na Svalbard

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja odbywa się na stronie: www.pauzaprojekt.pl/spotkanie-z-polarniczka-wieslawa-krawczyk-i-pokaz-filmu

organizator
Pauza
u. Piastowska 52, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://pauzaprojekt.pl/

https://www.facebook.com/pauzaprojekt
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała