prof. Wojciech Zubala: Ujarzmić chaos. Obrazy Na zdjęciu logo Galerii Akademickiej ATH
Galerie

prof. Wojciech Zubala: Ujarzmić chaos. Obrazy

  •  Galeria Akademicka ATH
    Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Willowa 2, budynek L, IV piętro
  • Wstęp wolny

Już od 3 października w Galerii Akademickiej ATH oglądać będzie można wystawę prac prof. Wojciecha Zubali, byłego Prorektora ASP w Warszawie, zatytułowaną Ujarzmić chaos. Obrazy. Wernisaż planowany jest na 24 października br. o godz. 13.00.

Wojciech Zubala (ur. 1964 r.) – malarz i fotografik. Ukończył studia w 1989 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wczesne prace Zubali oscylują między obrazem, rzeźbą i tkaniną eksperymentalną. Od połowy lat dziewięćdziesiątych głównym środkiem wypowiedzi artystycznej staje się malarstwo. Artysta pozostaje na styku realności i abstrakcji. Jego obrazy mieszczą w sobie potencjalność znaczeń, odczytań, pobudzają skojarzenia. Równolegle do malarstwa zajmuje się fotografią, której tematyka prowokuje do zadawania fundamentalnych pytań o sens istnienia, przemijania, śmierci oraz bezsilności człowieka wobec jej nieuchronności.

W swoim dorobku ma ponad 40 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i zagranicą.

Profesor sztuk plastycznych. Prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. W latach 2012-2020 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich.

W części promocyjnej Galerii, również od 3 października, prezentowana będzie natomiast wystawa prac Franciszka Jaroszyńskiego pt. Digital painting – sztuka ilustrowania i fanartu.

organizator
Galeria Akademicka ATH
Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Willowa 2, budynek L, IV piętro , 43-30 Bielsko-Biała
tel. 338279372
mail: galeria@ath.bielsko.pl  

galeria czynna pn., śr., cz., pt. w godz. 9.00-13.00, wt. 13.00-17.00

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała