Pole bitwy, fot. Krzysztof Morcinek Na zdjęciu widok wystawy Pole bitwy
Galerie

Pole bitwy

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Wystawa podejmuje się analizy sporu o znaki i symbole oraz pamięć o nich, prezentując wybrane prace polskich artystów odnoszących się w swojej twórczości do rzeczywistości społecznej. Problematyzuje zjawisko powszechnego, choć utajonego, konfliktu o prawo do interpretacji historii. Artystki i artyści biorący udział w wystawie badają kulturowe strategie kształtowania współczesnych tożsamości. W ich pracach poszukujemy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób obrazy przeszłości, współczesne mitologie i teorie spiskowe formułują aktualne systemy wartości. Wystawa stanowi przestrzeń do dyskusji nad potrzebą przedefiniowania wspólnej bazy wyobrażeniowej. W obszarze zainteresowań twórczyń i twórców znajdują się takie tematy, jak pamięć historyczna, produkcja znaczeń, narodowe fantazmaty, a także społeczne praktyki przekraczania tego, co uznane za stosowne.

w wystawie uczestniczą: Paweł Baśnik, Piotr Bujak, Maciej Cholewa, Katarzyna Górna, Karolina Jarzębak, Robert Kuśmirowski, Nikita Krzyżanowska, Kasper Lecnim, Jan Możdżyński, Dominika Olszowy, Liliana Piskorska, Irmina Rusicka, Mikołaj Sobczak, Stach Szumski

kuratorka: Ada Piekarska

oprowadzanie po wystawie : https://www.youtube.com/watch?v=Jg0GR19uL2o&feature=youtu.be

ekspozycja do oglądania on-line: http://galeriabielska.pl/multimedia/wszystkie#pole-bitwy-ekspozycja

o wystawie: http://galeriabielska.pl/wystawa/pole-bitwy

finisaż wystawy: 11 marca o godz. 18.00, obowiązują zapisy (liczba uczestników ograniczona): a.piekarska@galeriabielska.pl

Podczas finisażu widzowie będą mogli wziąć udział w performatywnym czytaniu wybranych fragmentów tekstów, m.in. Marii Janion, Stanisława Wyspiańskiego, Narcyzy Żmichowskiej i Andrzeja Ledera.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również oprowadzanie kuratorskie z udziałem artystów uczestniczących w wystawie: Piotra Bujaka, Karoliny Jarzębak i Nikity Krzyżanowskiej.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała