Piotr J. Figiel: Trzy twarze Na zdjęciu zaproszenie na wystawę
Książki

Piotr J. Figiel: Trzy twarze

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Piotr J. Figiel jest artystą wszechstronnym, wypowiadającym się poprzez prawie wszystkie rodzaje sztuki: malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografikę, poezję, prozę, performance, muzykę. To, co szczególnie go interesuje – to synteza i kompilacja sztuk, parateatralne przedstawianie poezji, obrazo-wiersze (druki wielkoformatowe tekstów łączonych z grafiką).

Prezentowana w Książnicy Beskidzkiej wystawa jest wyborem z ponad dwustu dzieł, pośród kilku cyklów malarskich (People are strange, People are different, Przenikanie, Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie... i inne). Tytuł: Trzy Twarze - symbolizuje różne stany duszy, psychiki człowieczej, różne emocje, stany świadomości, jak również etapy życia w czasie naszego istnienia i przemijania.

23 lutego o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Figlem. Jego książka Trzy twarze to swoisty traktat poetycko-malarski. Składa się na nią ponad dwieście utworów poetyckich i tyleż ilustracji wybranych z dużego i różnorodnego dorobku w sztukach wizualnych, jak też literackiego; kompilacja własna z ponad trzydziestu lat pracy. Publikacja ta jest zarazem osnową, jak i elementem składowym wspomnianej większej realizacji, na którą także składa się wystawa obrazów, spektakl poetycko-muzyczny… Trzy Twarze – jako metaforyczne zobrazowanie meandrów rzeki życia.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała