Praca Wiesława Łysakowskiego Na zdjęciu praca Wiesława Łysakowskiego Kolędnicy
Galerie

Rodzina, rodzina... wystawa on-line

  •  Galeria Środowisk Twórczych
    BCK, ul. Słowackiego 27
  •  Wstęp: on-line

W projekcie udział biorą artyści od lat związani z galerią: Joanna Jeżewska-Desperak, Andrzej, Alicja i Piotr Desperak, Michał Kliś, Joanna Rupik i Sebastaian Kubica, Elżbieta Kuraj i Janusz Karbowniczek, Józef i Wiesław Łysakowscy, Aleksandra Magnuszewska-Oczko i Aleksander Oczko, Yolanta Nikt i Zdzisław Nitka, Joanna Piech i Roman Kalarus. Być może uda się wrócić do tej idei już w sali wystawienniczej i zapewne wtedy całość będzie miała trochę inny kształt.

Działająca w Bielskim Centrum Kultury Galeria Środowisk Twórczych prezentuje wystawę Rodzina, rodzina... prac rodzinnych klanów artystów plastyków

Koniec roku i początek nowego – z kulminacją w czasie Świąt Bożego Narodzenia – to czas wzmożonych kontaktów rodzinnych oraz uświadamiania sobie ważności i niezbywalności tych więzi w życiu każdego z nas. Okazuje się też, że w sztuce funkcjonują, nie tak znowu rzadkie, rodzinne klany: małżeństwa, rodzice i dzieci, rodzeństwo, czasem wielopokoleniowe rodziny. Czy rzutuje to w widoczny sposób na ich twórczość, czy dają się tu zauważyć wzajemne wpływy i upodobania oraz stosowane artystyczne strategie? Możliwość takich obserwacji to ciekawy walor tego przedsięwzięcia.

Z wystawą można zapoznać się m.in. na stronie GŚT:

https://www.bck.bielsko.pl/galeria-srodowisk-tworczych

https://www.bck.bielsko.pl/sites/default/files/media-folder/2020/gst_rodzina_rodzina_kat_pion2.pdf

organizator
Galeria Środowisk Twórczych
BCK, ul. Słowackiego 27, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 517459450


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała