Madonny w linorytach Zbigniewa Jóźwika Na zdjęciu budynek Książnicy Beskidzkiej
Książki

Madonny w linorytach Zbigniewa Jóźwika

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Zbigniew Jóźwik to człowiek wielu talentów, ogromnej wrażliwości, pokornej wiary i nieskończonej dobroci. Humanista. Piewca piękna przyrody, tej najdrobniejszej, niedostrzegalnej. Przypomina nam, aby nie przechodzić obok niej obojętnie. Przyrodnik, polarnik, pracownik UMCS, doktor nauk przyrodniczych, artysta grafik, bibliofil, twórca ekslibrisów, kolekcjoner.

Jest prezesem Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Książek i Wielkim Kanclerzem Kapituły Orderu Białego Kruka ze Słonecznikiem. Zasiada w wielu towarzystwach polskich i zagranicznych, m.in.: Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie (członek honorowy), Klub Polarny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie (założyciel i członek honorowy), Drużstwo Ekslibris Sloveniae (członek honorowy) i Deutsche Exlibris Gesellschaft.

W 2022 roku Artysta otrzymał złoty medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

wernisaż 4 kwietnia o godz. 17.00

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała