Koncert Bieszczadzki  Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Koncert Bieszczadzki

  •  Galeria Wzgórze
    ul. Wzgórze 4
  •  Wstęp: 40 zł

Koncert wypełni muzyczno-poetycki program, wystąpią Justyna Trati Szymczak i Józef Czarny Bilski. Towarzyszyć mu będzie promocja tomu poetyckiego Miejsce - publikacji docenionej nagrodą Złote Pióro 2023 w kategorii poezja.

- Muzycznie - piosenki bieszczadzkie oczywiście - autorskie Justyny, do tekstów Józefa oraz oczywiście te turystyczne, zarówno znane i często śpiewane jak i te często prawie już zapomniane - które wam chętnie przypomnimy. Do tego wiersze Czarnego Poety - ze wzmiankowanego tomiku Miejsce. ale też z kilku innych. Po koncercie możliwość nabycia tomików wierszy oraz płyt - zapowiadaja artyści.

Józef Czarny Bilski – literat, historyk, animator kultury. Od 17 lat mieszka w Bieszczadach. Fan nocnych włóczęg po górach i autostopu. Autor 6. tomików poezji oraz 1. płyty muzycznej. Jego czwarty tomik pt. Miejsce został uhonorowany Nagrodą Złote Pióro ZLP zaś szósty Anioły nie tylko Bieszczadzkie otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Ponadto jest Józef dwukrotnym stypendystą MKiDN. W rodzimym Lublinie za czasów studenckich założył Fundację Testudo i od 2010 roku czynnie organizuje przeróżne inicjatywy kulturalne za co otrzymał m.in. Medal Prezydenta Lublina.

Justyna Trati Szymczak – gitarzystka, poetka, fotografik. Miłośniczka gór i muzyki, z którymi to spędza każdą wolną chwilę, w sumie od dziecka. Absolwentka AWF, kierunku Turystyka i rekreacja (w sumie można się było tego spodziewać, nieprawdaż?). Przewędrowała chyba wszelkie krajowe górskie szlaki i kilkanaście zagranicznych a jej głos rozkręcał niejedno późnowieczorne śpiewanie w schroniskach. Jest też chodzącą encyklopedią starych, dobrych turystycznych piosenek, lecz lubi też podczas koncertów sięgać do repertuaru zaskakująco innego - rockowych klasyków lub też twórczości własnej, którą wedle zebranych dotychczas opinii trudno sklasyfikować.

Wejściówki na miejscu oraz przez portal evently.pl

organizator
Galeria Wzgórze
ul. Wzgórze 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 502077836
mail: kukiola@bielitz.pl   strona internetowa: www.bielitz.pl

czynne całą dobę
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała