Jerzy Talik, xxx, papier, tusz, szlagmetal, 56x75, 2023 Na zdjęciu praca Jerzego Talika
Galerie

Kohelet i czas chaosu

  •  Galeria PPP
    Rynek 27
  • Wstęp wolny

Wystawa zbiorowa

uczestnicy: Piotr Czadankiewicz, Michał Kliś, Piotr Kutryba, Wiesław Łysakowski, Aleksandra Magnuszewska-Oczko, Zdzisław Nitka, Teresa Sztwiertnia, Jerzy Talik,  Mateusz Taranowski, Agata Tomiczek-Wołonciej, Piotr Wisła, Joanna Zając-Slapničar, Brabara Żak

kurator: Piotr Czadankiewicz

Ostatnie dziesięciolecia przynoszą ogromne cywilizacyjne przewartościowania, i zmiany. Wokół nas przetaczają się kolejne kryzysy i wojny; podważane są podstawy wielowiekowej zachodniej kultury. Tworzone utopijne wizje starają się odejść od kardynalnych pytań: Kim jestem? Czym jest świat? Co ma dla mnie sens? Jak rzutuje to na nasze prywatne bycie, nasze lęki, nadzieje, relacje rodzinne i zawodowe?

Sztuka obejmuje bardzo różnorodne obszary działań i postaw. To nie tylko estetyka, poszukiwania formalne i warsztatowe, zabawa, nowości i polityczne działania. To również – a może przede wszystkim – refleksje o zasadniczym dla człowieka charakterze.   

W aktualnej wystawie sięgamy po myśl Koheleta, mędrca sprzed ponad dwóch tysięcy lat, postaci wciąż intrygującej dla wielu. Czy korzystając z jego inspiracji uda się nam przekazać coś ważnego dla nas? 

organizator
Galeria PPP
Rynek 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602323345
mail: zpapbielsko@gmail.com   strona internetowa: http://zpap.bielsko.pl/

galeria czynna pn. - pt. w godz. 12.00-16.00 i na telefon 602323345

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała