Jajo czy kura Na zdjęciu plakat wystawy Jajo czy kura
Galerie

Jajo czy kura

  •  Dom Kultury Włókniarzy
    ul. 1 Maja 12
  •  Wstęp: on-line

Wystawa on-line rzeźby ceramicznej uczestników zajęć z Pracowni Ceramiki i Szkła Artystycznego Akwarium z Domu Kultury Włókniarzy.

30 marca 2021 r. o godz. 17.00 Dom Kultury Włókniarzy zaprasza na swój profil na Facebooku: www.facebook.com/domkulturywlokniarzy oraz nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC9sT-9U2esPbIGmH1yEBJXA gdzie odbędzie się na wernisaż wystawy Jajo czy kura.

Forma idealnego jaja jest jedną z najtrudniejszych możliwych do kształtowania form rzeźbiarskich. Jajo jest symbolem odnowienia i pomyślności. Nierozerwalnie kojarzy się również z tradycją Wielkanocy.

Artyści - amatorzy w różnym wieku, uczestnicy zajęć w Pracowni Ceramiki i Szkła Artystycznego Akwarium w Domu Kultury Włókniarzy postanowili zinterpretować ten pozornie prosty temat i zaprezentować swoją osobistą wizję z wykorzystaniem medium ceramiki. Wykorzystali nie tylko motywy zaczerpnięte z bogatej tradycji ludowej, ale przede wszystkim własną wyobraźnię i potencjał twórczy do stworzenia niecodziennych przedstawień rzeźbiarskich.

organizator
Dom Kultury Włókniarzy
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125693 strona internetowa: www.mdk.bielsko.pl

https://www.facebook.com/domkulturywlokniarzy/

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała