Irmina Stas, ornament 154, fot. Norbert Piwowarczyk Na zdjęciu Irmina Stas, ornament 154
Galerie

Irmina Staś: Powtórzenia

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Irmina Staś, warszawska artystka znana bielskim widzom z udziału w finałowych wystawach Biennale Malarstwa Bielska Jesień, przedstawi swoje cykle wielkoformatowych obrazów i obiektów z miękkich tkanin pt. Przekroje, Ornamenty oraz najnowszą serię Chlorofil i krew. We wszystkich seriach, po raz pierwszy pokazanych wspólnie i w pełnej okazałości, artystka multiplikuje fragmenty ciał i ich całościowe wyobrażenia.

Karol Sienkiewicz o wystawie Powtórzenia:
Malarstwo Irminy Staś przeszło w ostatnich latach istotną przemianę. (...)  Od biomorficznej, intuicyjnej abstrakcji, Staś zwróciła się w kierunku malarstwa bardziej chłodnego i racjonalnego. Na jej płótnach zapanował niespotykany wcześniej ład. Do tego artystka odkryła, że niektóre z jej nowych motywów można łatwo przełożyć na inne medium – patchworkowych, miękkich kołder. Taka uporządkowana jest właśnie jej wystawa Powtórzenia. (...) Uczynić z powtarzalnego ornamentu temat malarski to jedynie pozornie proste zadanie. Do tego u Irminy Staś nie są to zwykłe ornamenty. Składają się na nie fragmenty ciała, do tego takie, bez których – na dobrą sprawę – można się obyć, bez których ciało nadal może funkcjonować. To zęby, piersi, paznokcie.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała