fot. Krzysztof Morcinek Inauguracja działalności Willi Teodora Sixta - ZMIANA PROGRAMU Willa Sixta
Galerie

Inauguracja działalności Willi Teodora Sixta - ZMIANA PROGRAMU

  •  Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
    ulica Adama Mickiewicza 24
  • Wstęp wolny

Uwaga! W związku z sytuacją pandemiczną, program inauguracji będzie skromniejszy od planowanego.

Wystawa Dla Johanne i Anny otwarta będzie dla widzów w piątek 6 listopada w godz. 12.00–19.00. Nie odbędzie się planowany na godz. 18.00 wernisaż, odwołany jest także koncert w ogrodzie.

Rewitalizacja Willi Teodora Sixta w Bielsku-Białej to projekt, który w latach 2017–2020 realizowała Galeria Bielska BWA, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. Koncepcję rewitalizacji i projekt architektoniczny willi przygotowało i prowadziło Biuro Architektoniczne ARS Architektura w Tychach. W budynku, który po latach uzyskał dawną świetność, od czerwca br. odbywają się zajęcia prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: dla seniorów oraz dla dzieci.

Od 6 listopada br. bielszczanie będą mogli korzystać z kolejnych części budynku, do użytku oddane zostaną sale wystawowe, w których prezentowana będzie Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA, a także sale spotkań mieszczące się w wyremontowanych piwnicach.

Na inaugurację działalności Willi Sixta Galeria Bielska BWA przygotowała dwie wystawy: Dla Johanne i Anny – wystawę ze zbiorów galerii, której kuratorką jest Agata Smalcerz, historyk sztuki, dyrektor galerii oraz Nasienie – wystawę fotografii Sławomira Rumiaka i Kanon Myokoin. Ta druga zostanie pokazana w póxniejszym terminie.

W dniu uroczystego otwarcia Willi Teodora Sixta planowano także koncert i udostępnienie ogrodu willi - niestety nie odbędą się..

organizator
Galeria Bielska BWA - Willa Sixta
ulica Adama Mickiewicza 24, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.galeriabielska.pl

czynna od poniedziałku do piątku, godz. 12.00–10.00, wstęp wolny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała