Ian Paice & Purpendicular Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Ian Paice & Purpendicular

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 160 zł

Legenda rocka w Bielsku-Białej. Ian Paice od ponad pół wieku jest perkusistą Deep Purple, gra na płytach sprzedanych w ponad 100 mln egzemplarzy. W BCK 8 grudnia o godz. 20.00 zagra z zespołem Purpendicular m.in. największe hity Deep Purple. Towarzyszyć mu będą muzycy ze znanych rockowych składów, m.in. Jamiroquai, formacji Joe Lynn Turnera, Tony'ego Careya, Billy'ego Sheehana. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana hard rocka.

Koncert Purpendicular z Ianem Paicem to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć z bliska prawdziwą legendę i poczuć dotyk historii rocka.

Ian Paice koncertuje z młodszymi muzykami, gdy DEEP PURPLE nie zbierają się w studiu lub w trasie.  Sam Ian mówi, że nadal czerpie ogromną radość z grania. Fakt, że Ian lubi spotykać się z innymi muzykami na scenie również odgrywa pewną rolę, a skład jego zespołu wspierającego obejmuje nazwiska, które również odniosły duży sukces na scenie rockowej. Sam Paice występował przy różnych okazjach z wieloma innymi muzykami, począwszy od Erica Claptona, Bruce'a Dickinsona, Briana Maya z QUEEN, Johna Paula Jonesa z LED ZEPPELIN i wielu innych.

Chociaż Ian skończył w tym roku 75 lat, jest niezwykle aktywny i wraz z Deep Purple nagrał album z coverami ulubionych piosenek każdego z członków zespołu w okresie lockdownu, zatytułowany Turning to Crime.

Purpendicular występuje w składzie:

Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai)

Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey)

Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple)

Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner)

Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby'ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple - Ian Paice. Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena. Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu 'Machine Head', honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia 'Machine Head'. Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple - Roger Glover. W 2017 roku zespół wydał płytę Venus to Volcanus, który nagrali w towarzystwie Toniego Careya.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała