Piotr Kenig: Dolny Lipnik dawniej i dziś Na zdjęciu archiwalny fotos
Muzea

Piotr Kenig: Dolny Lipnik dawniej i dziś

  •  Stowarzyszenie Olszówka
    al. Armii Krajowej 141/55
  •  Wstęp: zapisy

Historyczne Szlaki Bielska-Białej. W tym roku wycieczki skupiają się na rocznicach – 300. nadania praw Białej oraz 50. urodzin Malucha.

Spacer historyczny po graniczącej z Białą zachodniej części historycznego Lipnika.

- Będziemy poznawać fragment miasta od ul. Wyzwolenia i pl. Opatrzności Bożej na zachodzie po ul. Wapienną na wschodzie; od ul. P.M. Bohuna na północy po ul. Cmentarną na południu. Na pewno poznamy historię miejsca, w którym obecnie znajduje się klasztor św. Hildegardy czyli dawny dwór starostów lipnickich. A także niegdysiejszy tzw. plac targowy i jego okolice. Zajrzymy do Dworu Köntzera i folwarku Zipsera. Poznamy dawną wytwórnie wódek i likierów. Przypatrzymy się miejscu, gdzie była Synagoga. Poznamy niektóre wille bialskich notabli. Osią zwiedzania będzie ul. Lipnicka i płynący obok potok Niwka. Będziemy stromo podchodzić pnącymi się pod górę ul. Bohaterów Westerplatte i Krakowską. Liczne archiwalne fotografie pomogą nam uzmysłowić ogrom zmian, jakie zaszły tu w okresie minionego półwiecza, po zbudowaniu tzw. nowej ul. Żywieckiej oraz ul. Lwowskiej - zapowiadaja organizatorzy.

Wycieczka jest bezpłatna.

Obowiązują zapisy. Potwierdzeniem uczestnictwa jest otrzymanie informacji o miejscu zbiórki. Zapisy na poszczególne wycieczki są dokonywane tylko i wyłącznie w tygodniu przed daną wycieczką. Nie można zapisywać się na wszystkie na raz. Podajemy imię i nazwisko wysyłając mail: stowarzyszenieolszowka@gmail.com lub sms na nr tel. 693 315 998.

organizator
Stowarzyszenie Olszówka
al. Armii Krajowej 141/55, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 693 315 998
mail: stowarzyszenieolszowka@gmail.com  


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała