Jacek Proszyk, fot. Jacek Rojkowski Na zdjęciu Jacek Proszyk
Rozmaitości

Oprowadzanie po Cmentarzu Żydowskim z Jackiem Proszykiem

  •  Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy5
  •  Wstęp: zapisy

Na cieszące się ogromnym zainteresowaniem oprowadzanie po Cmentarzu Żydowskim zaprasza Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. 25 października i 8 listopada o historii bielskiej społeczności żydowskiej opowie dr Jacek Proszyk, znawca historii bielskich Żydów, autor książki Cmentarz Żydowski w Bielsku-Białej.

Jacek Proszyk będzie oprowadzał po mieszczącym przy ul. Cieszyńskiej 92 Cmentarzu Żydowskim 25 października i 8 listopada – każdego z tych dni poprowadzi dwie grupy, o godz. 10.00 i 14.00. Każda z grup może liczyć maksymalnie 25 osób.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne w tych wydarzeniach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa w oprowadzaniu. Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pod numerem 33 49 71 564. W przypadku większej liczby zgłoszeń decyduje kolejność zapisów.

Każdy z uczestników oprowadzania bezwzględne musi założyć maseczkę i utrzymywać minimalny dystans 1,5 m między osobami w grupie. Zbiórka uczestników oprowadzania będzie miała miejsce przed bramą Cmentarza Żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej 92.

Oprac. wag

organizator
Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 4701240, 33 4971564
mail: bpm@um.bielsko.pl   strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała