Hanna Banaszak Na zdjęciu Hanna Banaszak
Muzyka

Hanna Banaszak

  •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 30 zł

W kwietniowym wydarzeniu z cyklu Koncert dla wszystkich wystąpi Hanna Banaszak - wokalistka jazzowa, znana z tak niezwykłych wykonań jak Samba przed rozstaniem, Pogoda ducha czy w Moim magicznym domu.

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich - Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy Duduś Matuszkiewicz etc... Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców, ależą do nich - Jerzy Satanowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze poetów:  J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego... Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona...

Ma również zainteresowania pozamuzyczne. Tomik wierszy, który wydała, jest zachwytem nad brzmieniem nazw polskich miasteczek, których zabawne znaczenia postanowiła ubrać w treści.

Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, gościłą też w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała