Fermenty w obiektywie Darka Daro Dudziaka Na zdjęciu Tomasz Majer z Kabaretu Hrabi
Galerie

Fermenty w obiektywie Darka Daro Dudziaka

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Od 23 marca w Galerii Sfera można podziwiać zdjęcia Darka Dudziaka poświęcone poprzednim edycjom festiwalu. Wystawa fotograficzna potrwa do 10 kwietnia (Galeria I, parter)

Darek Daro Dudziak jest rodowitym bielszczaninem, który od ponad 30 lat zajmuje się profesjonalnie fotografią. Przez cały ten czas konsekwentnie promuje sztukę fotografii w regionie – zarówno jako autor licznych wystaw, jak i Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jednym z głównych tematów prac Darka Dudziaka jest Bielsko-Biała – jej architektura, historia oraz codzienne życie mieszkańców miasta. Artysta utrwala na zdjęciach emocje towarzyszące uczestnikom licznie organizowanych lokalnych wydarzeń kulturalnych. Od 2015 roku dokumentuje również przebieg Festiwalu Kabaretowego Fermenty, a efekty jego pracy będzie można zobaczyć podczas wystawy w Galerii Sfera.

- To krótki wycinek wielkiej rodzinnej opowieści. Moje obserwacje, zatrzymane ulotne momenty tego, co się dzieje nie tylko na scenie, ale także poza nią – mówi Darek Daro Dudziak, fotograf, autor wystawy. - Gdy zostałem zaproszony w 2015 roku, do współpracy, myślałem, że będzie to kolejna moja przygoda z rejestrowaniem bielskiego wydarzenia. To była jedna strona medalu, bo ta druga mnie urzekła na tyle, że trudno mi sobie obecnie wyobrazić rezygnacje czy niemożność brania udziału w tym fermencie. To co się przed i podczas Festiwalu dzieje, można porównać do organizacji dużej, rodzinnej imprezy, gdzie wszyscy z pasją i pełnym zaangażowaniem się krzątają z iskrą w oczach. Świetnie się to obserwuje, trudniej zatrzymuje w kadrze ujęcia. Staram się to robić jak najlepiej potrafię.

Festiwal Kabaretowy Fermenty jest organizowany w Bielsku-Białej od 1999 roku. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 2-8 kwietnia. Podczas 7 dni na bielskich scenach zaprezentuje się niemal 50 artystów, wykonawców i grup kabaretowych z całej Polski. W trakcie festiwalu odbędzie się również konkurs, w którym o Statuetkę Złotego Fermentu zawalczą adepci polskiej sceny kabaretowej.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem: http://www.fermenty.pl

organizator
Grupa Twórcza Ferment
, strona internetowa: www.fermenty.pl


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała