EkoEksperymentarium Na zdjęciu grafika
Rozmaitości

EkoEksperymentarium

  •  Punkt 11
    11 Listopada 11,
  • Wstęp wolny

Doświadczalna wystawa o ekologii EkoEksperymentarium zagości od 10 marca do 5 maja w Punkcie 11 przy ul. 11 Listopada 24 w Bielsku-Białej. Wystawa poświęcona jest codziennym działaniom proekologicznym, takim jak: oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, zmniejszenie konsumpcji czy marnowania jedzenia.

Przez cały czas trwania wystawy specjalnie przeszkoleni animatorzy będą oprowadzać zapisane grupy szkolne i przedszkolne. W godzinach otwarcia Punktu 11 wystawę zobaczyć będą mogły również rodziny i osoby indywidualne – od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 15.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Dodatkowo w ramach trwania EkoEksperymentarium w Punkcie 11 odbywać się będą warsztaty ekologiczne, o których mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a współorganizatorami bielskiej odsłony EkoEksperymentarium są - Mamy Projekt, Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Punkt 11. Więcej na temat wystawy można przeczytać na: https://ekoeksperymentarium.pl/.

Otwarcie wystawy połączone będzie z premierą niemapy Bielsko-Biała ekomiasto. Niemapa to seria nietypowych przewodników, które za pomocą zabawnych ilustracji i gotowych propozycji wycieczek przedstawiają ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę. W bielskiej edycji skupiamy się na ekologii, powstającym Centrum Edukacji Ekologicznej, ścieżkach ekologicznych oraz innych zielonych atrakcjach naszego miasta.

Otwarcie wystawy oraz premiera niemapy wraz z briefingiem prasowym zaplanowane jest na 10 marca o godzinie 10.00 w Punkcie 11. W otwarciu uczestniczyć będzie także grupa przedszkolaków, która jako pierwsza zostanie oprowadzona po wystawie.

źródło: Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

organizator
Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 470 12 62
mail: bgo@um.bielsko-biala.pl   strona internetowa: https://czystemiasto.bielsko-biala.pl/


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała