Daniel Wiśniewski: Warszawa Na zdjęciu Warszawa Daniela Wiśniewskiego
Galerie

Daniel Wiśniewski: Warszawa

  •  Galeria na płocie
    przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra, Grodziec
  • Wstęp wolny

Daniel Wiśniewski, rocznik 1977:  Fotografią pasjonuję się od kilku lat. Na początku nie miałem odwagi fotografować, ale zawsze gdzieś w głębi duszy chciałem to robić. Teraz mam odwagę. Po prostu fotografuję. Na co dzień jestem mężem i ojcem dwóch synów. Pracuję jako kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie. Trenuję brazylijskie jiu-jitsu, boks, jeżdżę na rowerze.

Historia zdjęć
Aparat dostałem od żony. Zdecydowałem: teraz albo nigdy. Zacząłem od fotografowania wszystkiego. Szukałem własnej drogi. Najpierw była fotografia uliczna i pierwsze warsztaty fotograficzne. Z nimi przyszła śmiałość do robienia zdjęć na ulicy. Szukałem czegoś innego, zwracałem uwagę na geometryczne wzory. Tak zaczęła się fotografia architektoniczna. Linie. Wzory. Kompozycje. Dzień. Noc.

Takiej Warszawy nie ma w przewodniku. Warszawa to moje miasto. Lubię tu być. Chcę pokazać ją inaczej. Chcę przełamać jej wizerunek – miasta pełnego ludzi, pośpiechu, chaosu. Dołem do góry. Górą do dołu. Wszystko zależy od tego, jaką przyjmie się perspektywę.

Zapraszam do mojego miasta. Oto: Warszawa.

organizator
Galeria na płocie
przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra, Grodziec


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała