Żyjące książki Na zdjęciu książki
Książki

Żyjące książki

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

W Galerii Sfera będzie można wziąć udział w akcji Żyjące Książki. To projekt organizowany wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka, który jest odpowiedzią na potrzebną pomoc dla domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz bezdomnych zwierząt z Bielska-Białej i okolic.

- Zbieramy w całej Polsce od uczestników akcji, czyli osób prywatnych, szkół, firm, instytucji niepotrzebne książki i organizujemy kiermasze, dając im drugie życie, a zebrane środki w całości przeznaczamy na realną i konkretną pomoc – tak w skrócie tłumaczy ideę akcji Żyjące Książki jej pomysłodawca, prezes fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Kiermasz używanych książek odbywa się w największej galerii handlowej na Podbeskidziu już od ponad 5 lat. Pierwsze wydarzenie w 2023 roku w odświeżonej formule spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, czego potwierdzeniem jest zebrana kwota 4.740 złotych, która została przekazana m.in. na zakup warzyw dla zwierząt z przytuliska Przystań Ocalenie.

W jaki sposób pomóc?

Uczestnictwo w akcji jest niezwykle proste i ogranicza się do trzech prostych kroków. Po pierwsze, już dziś można przynosić książki do Punktu Informacyjnego Galerii I w godzinach od 9.00 do 21.00. Po drugie, trzeba przyjść na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 25 marca w foyer Galerii II. Po trzecie, zakupić interesującą nas książkę i w ten sposób wspierać organizacje, które pomagają potrzebującym.

- Nowa formuła akcji Żyjące Książki jest już obecna w całym kraju i, jak widzimy po frekwencji podczas ostatniej edycji, nadal cieszy się dużym uznaniem naszych klientów. Jesteśmy dumni, że to właśnie w Galerii Sfera 5 lat temu narodziła się idea organizowania kiermaszów używanych książek. Żyjące Książki to akcja, która łączy w sobie wiele wartości: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Dlatego już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia i życzymy wielu nowych literackich odkryć – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Organizatorzy proszą o przynoszenie na kiermasz książek używanych w dobrym stanie, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała