Cavatina Guitar Festival  Na zdjęciu plakat festiwalu
Muzyka

Cavatina Guitar Festival

15-19 maja nowy festiwal - prezentujący zupełnie nowe, świeże spojrzenie na gitarę - odbędzie się w Bielsku Białej. Cavatina Guitar Festival to nie tylko moc atrakcji na scenie Cavatina Hall, równie interesująco zapowiadają się wydarzenia, których areną będzie Guitar City, czyli plenerowa scena festiwalu utworzona na parkingu przy ul. Dworkowej. Na tej scenie wystąpi 15 artystów. Dzięki zaangażowaniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego i wsparciu ze strony bielskiego samorządu wstęp na teren Guitar City kosztować będzie tylko 10 złotych!

To idealna okazja, by doświadczyć magii gitary w towarzystwie innych pasjonatów tego instrumentu. Dodatkowo będzie można wziąć udział w gitarowych warsztatach, panelach dyskusyjnych, odpocząć w strefie chillout i posilić się w foodtruckowej strefie gastronomicznej.

Na plenerowej scenie zobaczymy i usłyszymy między innymi legendarne SBB, Dawida Tyszkowskiego, Misię Furtak, Jacko Brango czy Agatę Karczewską. Będzie również okazja do spotkań z wieloma znakomitymi dziennikarzami muzycznymi z Piotrem Metzem na czele. 
Prezentujący zupełnie nowe, świeże spojrzenie na gitarę Cavatina Guitar Festival odbywa się 15-19 maja w Bielsku Białej. Na jego scenach usłyszymy ponad 30 koncertów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne - od indie, poprzez jazz, blues, soul, aż po rock.

- Artystów łączy jedno - gitara, cała reszta to muzyczne niespodzianki, których widzowie nie zapomną przez lata, a na pewno do kolejnej odsłony Cavatina Guitar Festival – zapowiadają organizatorzy.

Na scenie głównej pięknej sali Cavatina Hall zagrają wielcy artyści - zarówno z Polski, jak i zza granicy. Headlinerami są - FINK, Miles Kane, Marcin Patrzałek, Kinga Głyk i Krzysztof Zalewski. Wystąpią też John J Preslay, Blanco White, Krzysztof Zalewski, Roo Panes, Matteo Mancuso Trio, Jakub Żytecki, Tomek Ziętek, Lesław Matecki, Robert Cichy oraz Skubas.

15.05

16:00 MATECKI – Lesław Matecki to gitarzysta łączący nieoczywiste melodie i inspiracje giattarowym graniem lat 60. i 70., indie i surf rockiem, funkiem i soulem.

17:30 NIEMOC RMX - elektroniczno-gitarowe trio. Łączą oniryczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, postpunka i shoegaze.

18:30 JOHN J PRESLEY - unikalne połączenie bluesa i post-rocka, świeże brzmienia brytyjskiego zespołu.

20:00 MISIA FURTAK - wokalistka i basistka, Laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku.

21:00 MILES KANE – energiczny, legendarny współlider The Last Shadow Puppets. Brytyjski muzyk indie rockowy.

22:30 OYSTERBOY - solowy projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego inspirowany muzyką indiepop/dreampop/shoegaze i lo-fi.

16.05

16:00 BARTEK KRÓLIK uznany producent, kompozytor i basista.

17:30 PKS TRIO - grupa trzech przyjaciół z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, stworzyła nietypowe gitarowe brzmienie.

18:30 CITY OF THE SUN – amerykańskie trio które rewolucjonizowało świat muzyki instrumentalnej, dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu.

20:00 LESKI - polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta.

21:00 FINK - brytyjski piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, znany ze swojego zróżnicowanego stylu łączącego elementy folku, bluesa i downtempo.

22:30 KATHIA - producentka, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka. Niewiarygodne połączenie lekkości, zmysłowości z duszną i ciężką atmosferą.

17.05

16:00 JAKUB ŻYTECKI - pomysłowy kompozytor i gitarzysta, poruszający się głównie wokół nurtu rocka progresywnego i elektroniki. Pasjonat i wirtuoz gitary elektrycznej, wykorzystujący wiele nowatorskich technik i brzmień.

17:30 THE SATURDAY TEA - zespół psych-rockowy, wokale, gitary, wzmacniacze i perkusja.

18:30 BLANCO WHITE piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta z Londynu. Jego unikalny styl muzyczny wynika z połączenia hiszpańskiego flamenco, latynoamerykańskiej muzyki ludowej oraz angielskich korzeni muzycznych.

20:00 JACKO BRANGO - autorski projekt Szymona Paduszyńskiego, muzyka znanego m.in. z zespołów Darii Zawiałow i Krzysztofa Zalewskiego

21:00 ZALEWSKI piosenkarz wykonujący muzykę alternatywną, rock, pop, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów.

22:30 DAWID TYSZKOWSKI - młody, oryginalny i niezwykle uzdolniony artysta, który już teraz zdobył uznanie w oczach polskiej publiczności

18.05

16:00 TOMEK ZIĘTEK aktor, wokalista i kompozytor, inspirujący się klasycznymi gitarowymi brzmieniami.

17:30 RUNFORREST - autor tekstów i twórca spokojnych gitarowych brzmień, delikatnych melodii uzupełnionych charakterystycznych chropowatym głosem.

18:30 ROO PANES - brytyjski muzyk folkowy, jest artystą znanym z głęboko emocjonalnego stylu oraz akustycznych melodii i poetyckich tekstów.

20:00 AGATA KARCZEWSKA - piosenkarka, gitarzystka i zdobywczyni Fryderyka za najlepszy Album Roku Blues 2024.

21:00 KINGA GŁYK wybitna basistka jazzowa, która zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swoim występom na scenach na całym świecie.

22:30 IZZY AND THE BLACK TREES - połączenie brudnych punkowych gitar, napędzającej sekcji rytmicznej i charyzmatycznego głosu wokalistki.

19.05

16:00 SKUBAS – gitarzysta i wokalista łączący poezję śpiewaną i nowoczesnych brzmień indie.

17:30 VHS - balansuje na pograniczu wielu gatunków, starając się umykać klasyfikacji i unikać szufladkowania ich muzyki. Niektórzy mówią, że można ich szukać w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka.

18:30 MATTEO MANCUSO włoski gitarzysta jazzowy, zyskał uznanie dzięki swojej wyrafinowanej technice i nowatorskiemu stylowi gry.

20:00 THE UNREST Riot Rock z Wielkiej Brytanii, Brazylii i Gwatemali.

21:00 MARCIN PATRZAŁEK wirtuoz gitary, który zwrócił na siebie uwagę międzynarodowej publiczności swoją innowacyjną grą na gitarze.

22:30 SBB trójka muzyków, która zrewolucjonizowała polski rock. Sprzedali kilka milionów płyt i stworzyli całkiem nowy nurt w polskiej muzyce.

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała