Buczyna w Cygańskim Lesie Na zdjęciu buczyna w Cygańskim Lesie
Rozmaitości

Bielsko-Biała - miasto w otoczeniu górskich lasów

  •  Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 6
  •  Wstęp: zapisy

Edukacyjny spacer przyrodniczy wyruszy 24 września w dwóch turach o godz. 10.00 i 13.00 z bielskich Błoni przy górnym wejściu.

Bielsko-Biała jako jedno z nielicznych miast w Polsce może się poszczycić posiadaniem na swoim terenie gór z prawdziwego zdarzenia. Bo tak się składa, że kawałek Beskidu Śląskiego pod względem administracyjnym leży w Bielsku-Białej. W trakcie spaceru jego uczestnicy nie opuszczą więc miasta, a nie dość, że odwiedzą potężne Karpaty, ciągnące się łukiem od Rumunii do Austrii, to jeszcze poznają lasy o charakterze zbliżonym do naturalnego i nauczą się, jak można je rozpoznać. Uważne oko w trakcie spaceru będzie mogło dostrzec ślady historycznego użytkowania tych terenów - zawsze w jakimś stopniu oddziałującego na środowisko, a uważne ucho dowie się, czym jest ekologia i dlaczego nauka ta jest tak ważna dla przetrwania ludzkiej cywilizacji.  

Spacer poprowadzi dr Wojciech Zarzycki - nauczyciel akademicki, edukator i autor licznych artykułów i książek z zakresu botaniki i ekologii.

zapisy: przyrodniczebb@gmail.com (liczba miejsc ograniczona)

org. Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego, Bielsko-Biała, pl. Ratuszowy 6 oraz Polska Szkoła Dendrologii i Arborystyki, Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 71

organizator
Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 6, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 4971 717
mail: ose@um.bielsko.pl   strona internetowa: https://bielsko-biala.pl/wydzial-ochrony-srodowiska


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała