fot. Paweł Sowa Na zdjęciu dzieci
Rozmaitości

28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego

  •  Wojskowy Ośrodek Kultury Dom Żołnierza
    ul. Broniewskiego 27,
  • Wstęp wolny

Tegoroczne Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego połączone będą z obchodami Dnia Dziecka i odbędą się 27 maja pod hasłem Młodość, radość, nauka i zabawa – bezpieczny Dzień Dziecka.

Najważniejszym elementem Dni Bezpieczeństwa jest międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Po jego przeprowadzeniu i po wręczeniu zwycięskim drużynom szkolnym nagród rozpoczną się na terenie Domu Żołnierza obchody Dnia Dziecka, w ramach których dzieci i młodzież będą mogli brać udział w grach, zabawach, animacjach. W programier m.in. malowanie buziek, dmuchane place zabaw, ścianka wspinaczkowa, tory przeszkód i symulator dachowania. 

godz. 11.30 – zbiórka drużyn szkolnych przed Ratuszem,

godz. 12.00 – uroczyste otwarcie Dni Bezpieczeństwa przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej i wręczenie przedstawicielom młodzieży kluczy do miasta

godz. 12.15 – wymarsz korowodu z placu Ratuszowego ulicami -  Ratuszową, ul. 11 Listopada, Konfederatów Barskich, Romana Dmowskiego, Stefanii Sempołowskiej,  Dworkową, Władysława Broniewskiego do Domu Żołnierza.

Dom Żołnierza

godz. 12.30-13.50 – koncerty zespołów, gry i zabawy  

godz. 14.00 – ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

godz. 14.10 – wręczenie nagród przez rezydenta miasta i przedstawicieli fundacji

godz. 14.30 – gry i zabawy związane z obchodami Dnia Dziecka

godz. 17.00 – zakończenie Dni Bezpieczeństwa

Dzień Dziecka organizowany jest wspólnie z 18 Batalionem Powietrznodesantowym przy współpracy Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

organizator
Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
ul. Regera 58, 43-300 Bielsko-Biała


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała