23. Festiwal Sztuki Wysokiej Miałem sen
Galerie

23. Festiwal Sztuki Wysokiej Miałem sen

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  • Wstęp wolny

Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły oraz Fundację Śląskie Obrazy przy wsparciu finansowym Gminy Bytom. Przy organizacji wydarzenia każdego roku pracuje wielu pasjonatów i wolontariuszy reprezentujących rozmaite środowiska i grupy twórcze z terenu Polski południowej.
Sztuka Festiwalu Sztuki Wysokiej jest bardzo różnorodna – profesjonalna i naiwna, elitarna i popularna. (…) Na festiwal przyjeżdżają twórcy reprezentujący różne sposoby rozumienia sztuki. W przedsięwzięciu brali, i nadal biorą udział artyści z różnych części śląskiej metropolii, z odległych krańców Polski, a nawet świata. Wystawiali tu profesjonaliści o sławie przekraczającej granice Europy, ci którzy dopiero wypływają na szerokie wody oraz (niejednokrotnie) genialni samoucy. Ta otwartość na wszystkich obywateli świata sztuki, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy estetycznych preferencji, daje niespotykaną gdzie indziej możliwość konfrontowania ze sobą (czy tak bardzo różnej?) sztuki autorstwa profesorów, absolwentów i studentów akademii z twórczością osób bez artystycznego wykształcenia”.

W roku 2022 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz był jednym z partnerów festiwalu. Owocem współpracy jest prezentowana w Kubiszówce wystawa festiwalowych prac. Zgromadzone dzieła ukazują różnorodność sztuki współczesnej, jej nurty i style oraz różnorodne formy artystycznego wyrazu.


5 października o godz. 17.00 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na finisaż wystawy prac konkursowych 23. Festiwalu Sztuki Wysokiej.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała