Sebastian Cichocki i Krzysztof Maniak, fot. Krzysztof Morcinek
Galerie

Znaki na ziemi. Finisaż wystawy Krzysztofa Maniaka

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  • Wstęp wolny

Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko życia. Jak i śmierci. Kryzys klimatyczny, doświadczany na co dzień poprzez bolesną utratę bioróżnorodności, pór roku, jak i w ogóle deficyt nadziei na przyszłość, wymaga uruchomienia potężnych pokładów wyobraźni. Musimy zmierzyć się z nieodwracalnością, kryzysami natury gospodarczej i politycznej. Czego możemy więc nauczyć się od artystów?

Z okazji zakończenia wystawy Wybrane filmy, fotografie i obiekty Krzysztofa Maniaka z lat 2017–2020, Krzysztof Maniak nawiąże do tradycji sztuki ziemi (land artu) z lat 60. XX wieku. Pozostawi na sąsiadującym z Galerią Bielską BWA skwerze Esperanto rzeźbę-ślad na ziemi, który będzie podlegać naturalnym procesom: zarastania, butwienia i osadzania się.

Następnie zapraszamy do ogrodu zabytkowej Willi Sixta (ul. A. Mickiewicza 24) na czytanie performatywne tekstu Odzyskać propagandę dla Ziemi. Zadania sztuki w XXI wieku autorstwa kuratora wystawy, Sebastiana Cichockiego. Odczyt będzie wzbogacony odsłuchem nagrania Jany Winderen, artystki zajmującej się topografią dźwiękową.

Na koniec zaplanowano projekcję filmu Gerry'ego Schuma Land art.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w Galerii Bielskiej BWA. Wstęp wolny.

 

 

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilet wstępu normalny 6 zł, ulgowy 3 zł, w niedziele i święta 1 zł. w środy wstęp bezpłatny

Uwaga! W Galerii Bielskiej BWA obowiązują zasady i obostrzenia związane z bezpieczeństwem sanitarnym w czerwonej strefie, ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe jest zwiedzania wystaw w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk).
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała