Zbiórka na rzecz obywateli Ukrainy Na zdjęciu Galeria Sfera
Rozmaitości

Zbiórka na rzecz obywateli Ukrainy

  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Zbiórka na rzecz obywateli Ukrainy, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci odbędzie się 19 marca w Galerii Sfera. To kolejne z serii działań pomocowych, w które angażuje się bielska galeria wspólnie z najemcami i Fundacją Ekologiczną Arka w ramach działań #SolidarnizUkrainą.

Kolejna zbiórka zaplanowana właśnie wspólnie z Arką odbędzie się 19 marca. Tym razem na rzecz dzieci, które już mieszkają w Bielsku-Białej lub przybywają do miasta. Wydarzenie zaplanowano w foyer Galerii Sfera II – punkt zbiórki obok cukierni Grycan będzie otwarty w godzinach 10.00-18.00. Wszyscy, którzy chcą dodać swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie, proszeni są o przynoszenie gotowych paczek dla dzieci - spakowanych w dziecięce plecaczki lub workoplecaki - i najpotrzebniejszych rzeczy w kartonach.

– Nie pozostajemy obojętni na to, co się dzieje dookoła nas, i apelujemy do bielszczan, by nie ustawali w wysiłku niesienia pomocy. Zachęcamy do udziału w akcjach organizowanych przez nasze sklepy oraz w zbiórkach, które koordynujemy, a które mają na celu zaspokojenie najważniejszych na dany moment potrzeb – mówi dyrektor galerii Sfera Monika Magner.

- Chcemy, aby pomoc, której udzielamy, miała charakter systemowy, ale też odpowiadała na najbardziej aktualne potrzeby. Dlatego na bieżąco reagujemy na informacje płynące do fundacji i władz miasta, a także z innych zaufanych źródeł organizujących bezpośrednią pomoc przybywającym do Polski. Zapraszamy wszystkich do Galerii Sfera już w najbliższą sobotę, aby tym razem pomóc dzieciom, które bardzo potrzebują naszego wsparcia – zachęca prezes Arki Wojciech Owczarz.

Poniżej lista przedmiotów, które będą zbierane podczas zbiórki.
Najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieci: butelki dla dzieci, mleko dla niemowląt, słoiczki z pokarmem, musy owocowe, słodycze (lizaki, batony itp.), soczki i woda w małych butelkach z dziubkiem.
Artykuły higieniczne pierwszej potrzeby: pampersy w rozmiarze 4 i 5, chusteczki higieniczne i nawilżane w pojedynczych opakowaniach, środki higieniczne dla kobiet.
Przybory szkolno-plastyczne: zeszyty, bloki i papier kolorowy, kredki, ołówki, długopisy, farby, plastelinę, bloki.

To już kolejne działanie Galerii Sfera skierowane do najmłodszych obywateli Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Bielska-Białej podczas ostatniej odsłony cyklicznego kiermaszu charytatywnego Książka wspiera bohatera udało się zgromadzić 4.000 złotych. Cały dochód z akcji został przeznaczony dla dzieci z Ukrainy, którym zorganizowano zajęcia w sali zabaw Fikołki w Galerii Sfera.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała