Zawierszujmy Bielsko
Książki

Zawierszujmy Bielsko

  •  Dom Kultury w Starym Bielsku
    ul. Sobieskiego 307A (budynek OSP Stare Bielsko)
  •  Wstęp: konkurs

Konkurs dla poetów

Do udziału w konkursie poetyckim Zawierszujmy Bielsko zaprasza Dom Kultury w Starym Bielsku. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski i to jej pierwsza edycja.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Utwory poetów z całej Polski zostaną ocenione przez profesjonalne jury, a zwycięzcy otrzymają wyjątkowe nagrody. Będą to m.in. nagrody finansowe, warsztaty poetyckie czy możliwość prezentacji wierszy w przestrzeni miejskiej. Poza nagrodami w kategorii ogólnej, organizatorzy przygotowali też Nagrodę Specjalną im. Józefa Argasińskiego dla uczestników, którzy mają ukończone nie więcej niż 26 lat i są związani miejscem urodzenia bądź zamieszkania, szkołą, uczelnią z regionem Podbeskidzia i Bielskiem-Białą.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej 5 września br. w Domu Kultury w Starym Bielsku. Ceremonii towarzyszyć będzie koncert muzyczny oraz konkurs jednego wiersza.

Dzień później - 6 września o godz. 11.00 w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej odbędzie się kolejne spotkanie bielskiej edycji Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej, w trakcie którego laureaci konkursu będą mieli okazję zaprezentować swoje utwory. Dla młodzieży nominowanej do nagrody specjalnej zorganizowany zostanie cykl warsztatów poetyckich w Książnicy Beskidzkiej.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Regulamin można znaleźć pod linkiem: drive.google.com/drive/folders/1otbAA6n3XSS1jGk40oMrtDRSpB0OE3qB

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 15 lipca br. na adres: Dom Kultury w Starym Bielsku, ul. Jana III Sobieskiego 307A, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem na kopercie Zawierszujmy Bielsko.

Konkurs Zawierszujmy Bielsko w ramach Festiwalu Poetyckiego Zawierszujmy Bielsko jest działaniem organizowanym przez Miejski Dom Kultury – Dom Kultury w Starym Bielsku i inicjatywę artystyczną Zawierszujmy Bielsko, przy współpracy z Książnicą Beskidzką i Stowarzyszeniem Centrum Sztuki Kontrast. Konkurs finansowany jest w ramach Projektu Inicjatyw Kulturalnych młodzieży Bielska-Białej realizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta oraz Urząd Miejski.

Opr. ek

organizator
Dom Kultury w Starym Bielsku
ul. Sobieskiego 307A (budynek OSP Stare Bielsko), Bielsko-Biała
tel. 602529103 strona internetowa: https://www.facebook.com/domkulturystarebielsko/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała