fot. Paweł Sowa Na zdjęciu parada dzieci
Rozmaitości

ZaJaki.pl: Reaguj na hejt

  •  Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
    pl. Ratuszowy 1
  • Wstęp wolny

Do udziału w konkursie na plakat lub spot pod hasłem Reaguj na hejt organizowanego w ramach drugiej edycji ZaJaki.pl zapraszająWydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i partnerzy. Termin dostarczenia prac upływa 19 maja. Do wygrania są vouchery o wartości 500-1.500 złotych.

Tegoroczna edycja ZaJaki.pl jest poświęcona właśnie przemocy rówieśniczej. Dręczenie w realu i cyberprzestrzeni przyjmuje wiele postaci. Może być widoczne, głośne i fizycznie bolesne lub z pozoru niewinne, trudne do określenia i chociaż bez widocznych siniaków, sprawiać znacznie większe cierpienie.

Celem konkursu Reaguj na hejt jest zwrócenie uwagi na skalę problemu przemocy rówieśniczej/bullyingu oraz wsparcie aktywnej postawy: tolerancyjnej, współodczuwającej oraz opartej na gotowości do pomocy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć spot lub plakat o tematyce dotyczącej przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej i sprzeciwu wobec tego zjawiska.

Praca powinna pomóc odpowiedzieć na pytania: jak można zapobiec takim sytuacjom?, jak można reagować w takich sytuacjach?, jak świadkowie mogą pomóc osobom, które doświadczają bullyingu/przemocy rówieśniczej?, do kogo można zwrócić się o pomoc?, jakie mogą być konsekwencje przemocy rówieśniczej? 

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, dzieci i młodzież uczęszczająca do placówek wsparcia dziennego oraz wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Uczestnik może zgłosić jedną pracę w dowolnie wybranej kategorii – plakat lub spot.

Przy okazji konkursu propozycję ma Punkt 11. Dla młodzieży powyżej 14. roku życia, która chce dowiedzieć się jak tworzyć filmy, placówka organizuje warsztaty wideo-art. Te odbędą się 21 kwietnia o godzinie 16.00 właśnie w Punkcie 11. W efekcie powstanie mini kampania społeczna pod hasłem #REAGUJNAHEJT. Uczestnicy warsztatów potrzebują naładowanego telefonu komórkowego, miejsca na karcie pamięci i dobrego humoru. Zajęcia poprowadzi Dawid Wojtyła.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: +48 506 210 636, punkt11@bck.bielsko.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na www.ZaJaki.pl

organizator
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 334971499 strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała