Zabawki ratują zwierzaki Na zdjęciu zabawka robocik
Rozmaitości

Zabawki ratują zwierzaki

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

29 maja w Galerii Sfera odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz Zabawki ratują zwierzaki organizowany przez Fundację Ekologiczną Arka. Tym razem całkowity dochód z kiermaszu trafi do akcji DOMDLAPSA promującej adopcję psów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Reksio w Bielsku-Białej. 

Arka zachęca, żeby do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera przynosić niepotrzebne zabawki, gry, puzzle, klocki, książki dla dzieci i pomóc w ratowaniu prawdziwych, potrzebujących zwierząt.

- Mamy coraz więcej problemów z naszymi odpadami. Wiszą nam nami kary za niedotrzymanie limitów odzysku surowców wtórnych, które sami wynegocjowaliśmy wcześniej w Brukseli. Mimo czasami ogromnych inwestycji i wysiłków firm odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami często nasze zaangażowanie i wiedza, jak właściwie segregować odpady, są niewielkie. Dlatego każda akcja, która choć w minimalnym stopniu uczy nas nowoczesnego postępowanie z odpadami, jest bardzo ważna. A najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy - wyjaśnia prezes Arki Wojciech Owczarz. Przekonuje, że akcja Zabawki ratują zwierzaki to doskonały pomysł, jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, a na końcu organizacje ratujące zwierzęta odnoszą z tej akcji wymierne korzyści.

- Cykliczne kiermasze Zabawki ratują zwierzaki to wydarzenie, które na stałe wpisało się w nasz kalendarz i cieszy się zainteresowaniem klientów, którzy przynoszą nam książki, gry i zabawki. Cały dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na wsparcie fundacji i instytucji niosących pomoc zwierzętom z Bielska-Białej i okolic.  Nie tylko ratujemy zwierzęta, ale również zachęcamy naszych klientów do tego, aby zamiast wyrzucać niepotrzebne już, ale wciąż dobrej jakości zabawki, przekazywali je dalej. Tego typu świadome, ekologiczne działania są nam bardzo bliskie. Cieszymy się więc, że możemy wraz z Arką wspólnie działać na rzecz zwierząt i środowiska - mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

- Akcja Zabawki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje zabawki, uczestnikom akcji, a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje zabawki i pomagającym w organizacji kiermaszu – dziękują przedstawiciele Arki. -To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny Dajemy rzeczom drugie życie, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejście do odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest reuse, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety - dodają.

Partnerami akcji są Galeria Sfera i Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

r

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała