Zabawki ratują zwierzaki Na zdjęciu zabawka robocik
Rozmaitości

Zabawki ratują zwierzaki

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

To już ósma edycja akcji Zabawki ratują zwierzaki Fundacji Ekologicznej Arka. Dochód ze sprzedaży otrzymanych zabawek, gier, puzzli, kloców i książek dla dzieci tym razem trafi do Fundacji Mysikrólik. Wymienione przedmioty można dostarczyć do punktu informacyjnego Galerii Sfera, właśnie w Sferze 27 lutego odbędzie się kiermasz zabawek.

- Mamy coraz więcej problemów z naszymi odpadami. Wiszą nad nami kary za niedotrzymanie limitów odzysku surowców wtórnych, które sami wynegocjowaliśmy w Brukseli. Mimo ogromnych inwestycji i wysiłków firm odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami nasze zaangażowanie i wiedza, jak właściwie segregować odpady, są niewielkie. Dlatego każda akcja, która choć w minimalnym stopniu uczy nas nowoczesnego postępowania z odpadami, jest bardzo ważna. A najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy - przekonuje prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Akcja Zabawki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy będą zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, a na końcu organizacje ratujące zwierzęta, które mają z tej akcji wymierny efekt.

Warto zaznaczyć, że do tej pory Fundacja Arka zorganizowała siedem edycji akcji i zebrała w ten sposób 29.500 zł. Pieniądze trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie otrzymały takie organizacje, jak: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik, Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Akcja jest też kolejnym pomysłem wpisującym się w program edukacyjny Fundacji Arka Dajemy rzeczom drugie życie, w którym zachęca ona do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do odpadów. Wiele rzeczy można naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do odpadów według strategii Unii Europejskiej 5R (reduce – zmniejszenie, reuse – ponowne wykorzystanie recycle - segregacja, recover – pozyskiwanie energii z odpadów, renew – odnawianie zasobów). jedną z nich jest reuse, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budowana jest kultura produkcji mniejszej liczby odpadów, a to wpływa na stan naszej planety.

Pierwszy w tym roku Charytatywny Kiermasz Zabawek w Galerii Sfera odbędzie się 27 lutego. Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka
 

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała