Zabawki ratują zwierzaki oraz Książka wspiera bohatera Na zdjęciu plakat
Rozmaitości

Zabawki ratują zwierzaki oraz Książka wspiera bohatera

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Dwie akcje jeszcze przed świętami

Akcje Zabawki ratują zwierzaki oraz Książka wspiera bohatera organizowane przez Fundację Ekologiczną Arka odbędą się 18 grudnia w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Zebrane podczas wydarzeń pieniądze pozwolą na zakup żywności dla prawie 500 uratowanych koni i innych zwierząt, która jeszcze przed świętami trafi do fundacji Przystań Ocalenie.

Mroźne i długie grudniowe wieczory to doskonała okazja, by przejrzeć półki i szafy, spośród posiadanych rzeczy wybrać choć kilka, które możemy podać dalej i tym samym sprawić komuś radość. Niechciane i porzucone gdzieś w kącie mieszkania przedmioty mogą okazać się bardziej niż użyteczne. Mogą przecież trafić na zbiórkę połączoną z kiermaszem charytatywnym – cykliczne wydarzenie organizowane przez Fundację Ekologiczną Arka w Galerii Sfera. Połączenie dwóch cieszących się ogromną popularnością akcji – Książka wspiera bohatera oraz Zabawki ratują zwierzaki – dedykowane jest w tym miesiącu wszystkim, którzy szukają nietuzinkowej zabawki, kochają stare książki lub pragną sprawić komuś bliskiemu pożyteczny prezent od serca.

Wszystkie zabawki i książki, które zasługują na to, by dostać drugie życie, można przynieść do punktu informacyjnego w Galerii I. Trafią na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 18 grudnia w foyer Galerii II, a stamtąd do nowych domów. Co najważniejsze, całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Przystań Ocalenie opiekującej się prawie 500 zwierzętami mieszkającymi w przytulisku dla koni w Ćwiklicach niedaleko Pszczyny.

Wśród podopiecznych Fundacji Przystań Ocalenie znajduje się ponad setka koni, a do tego krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele innych. Podczas wieloletniej aktywności stowarzyszenie często napotykało szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, jednak wytrwale działa na rzecz poprawy losu zwierząt oraz edukacji w zakresie ich ochrony.

- Fundacja Przystań Ocalenie odmienia los wielu zwierząt, które dzięki wytrwałości, determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników stowarzyszenia, mogą zacząć nowe życie. Jednak ocalenie od uboju czy uśpienia to często dopiero początek długiej drogi – zwierzęta wymagają opieki, pomocy weterynaryjnej, często leków, a przede wszystkim odpowiedniego pożywienia. Dlatego z pieniędzy zebranych podczas akcji z Galerią Sfera chcemy zakupić dla nich żywność i zawieźć im ją jeszcze przed świętami – mówi Wojciech Owczarz z Fundacji Ekologicznej Arka, pomysłodawca akcji.

Warto odwiedzić Galerię Sfera 18 grudnia, by wśród wielu zabawek i książek wypatrzeć coś ciekawego dla siebie lub kogoś bliskiego, a dodatkowo wesprzeć zwierzęta w potrzebie.

Wydarzenie odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała