wystawa Dotknij teatru Na zdjęciu makieta budynku teatru
Teatr

wystawa Dotknij teatru

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1
  • Wstęp wolny

Piękny, zabytkowy budynek, a w nim – żywa, poruszająca sztuka. Chcemy, żeby to piękno mogły poznawać także osoby pozbawione zmysłu wzroku, które odwiedzają nas i uczestniczą w warsztatach, spotkaniach i spektaklach z audiodeskrypcją już od wielu lat. O tym właśnie jest nasza wystawa – pierwsza, która pokazuje, jak przez dotyk (dzięki specjalnie stworzonym pomocom) można udostępniać sztukę, także teatralną osobom niewidomym.

Dzięki wyeksponowaniu w ogólnodostępnej przestrzeni foyer Teatru Polskiego makiet dotykowych chcemy zwrócić uwagę wszystkich naszych widzów na to, że wśród osób niewidzących jest wielu miłośników teatru, którzy są u nas stałymi gośćmi.

Na wystawie prezentowane są modele przestrzenne, które odwzorowują wygląd budynku teatru – jego wnętrza i bryły zewnętrznej oraz makiety dotykowe przedstawiające scenografię do wybranych spektakli Teatru Polskiego.

Wszystkie obiekty powstały na potrzeby spotkań warsztatowych dla osób z dysfunkcjami wzroku w ramach projektu „Spektakle bez barier”. Autorami prac są: Anna Uniwersał, Renata Kudzia i Piotr Uniwersał.

Informacje na temat wystawy dostępne są stronie: teatr.bielsko.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

organizator
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338293160, 338228453
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.pl   strona internetowa: www.teatr.bielsko.pl

bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała