WyBBieram czyste miasto Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

WyBBieram czyste miasto

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprasza wszystkich bielszczan do wspólnego świętowania Dnia Ziemi podczas pikniku ekologicznego, który odbędzie się 22 kwietnia w godz. 14.00-18.00.

Program obchodów Dnia Ziemi będzie podzielony na dwie części – pierwsza to poranne sprzątanie wybranego przez radę osiedla terenu, druga to piknik ekologiczny w Parku Słowackiego, podczas którego odbywać się będą warsztaty ekologiczne, a także koncert dla najmłodszych.

Każda rada osiedla, która zgłosi chęć uczestnictwa w wydarzeniu, zostanie wyposażona w worki na odpady i jednorazowe rękawiczki. Odbiór zebranych odpadów z uzgodnionych wcześniej miejsc zapewni PreZero Bielsko-Biała S.A., a ich zagospodarowanie Zakład Gospodarki Odpadami S.A. Mieszkańcy chętni do wzięcia udziału w akcji powinni zgłosić się do przewodniczącego rady osiedla, na którym mieszkają.

Jednocześnie rada osiedla, którego mieszkańcy najliczniej wezmą udział w akcji sprzątania Bielska-Białej (proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na terenie danego osiedla), otrzyma bon o wartości 3.000 zł do wykorzystania w bielskich placówkach kulturalnych.

Ogłoszenie wyniku konkursu odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w Parku Słowackiego.

oprac. wag

organizator
Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 470 12 62
mail: bgo@um.bielsko-biala.pl   strona internetowa: https://czystemiasto.bielsko-biala.pl/


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała